Technologie » Komputery

ERP w chmurze – fakty i mity

ERP w chmurze – fakty i mity
Zobacz więcej zdjęć »
Popularność usług dostarczanych w chmurze stale rośnie. Analitycy Gartnera szacują, że do 2021 roku rynek SaaS będzie miał 45-procentowy udział we wszystkich wydatkach firm na oprogramowanie.

Z drugiej strony wielu przedsiębiorców nadal nie jest w stanie w pełni zaufać takim rozwiązaniom. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, wraz z popularnością rozwiązań chmurowych wykształciło się wiele opinii, związanych z użytkowaniem tego typu oprogramowania. W tym artykule, na przykładzie systemu ERP w modelu SaaS, postaramy się rozdzielić najpopularniejsze opinie użytkowników na fakty i mity.


ERP w SaaS, a własne zaplecze IT

Zakup systemu w modelu SaaS odciąża firmę z tworzenia zaplecza IT i zatrudnienia dodatkowych pracowników do obsługi. Jest to dobre rozwiązanie dla firm poczatkujących, które planują w najbliższym czasie rozwój na dużą skalę – fakt

Należy pamiętać, że jeśli firma decyduje się na zakup systemu w modelu in- house, musi zaopatrzyć się w całą infrastrukturę IT(urządzenia, serwerownia itp.), która jest niezbędna do utrzymania i prawidłowego funkcjonowania systemu tego typu. W takim wypadku konieczne będzie także zatrudnienie specjalistów, odpowiadających za bieżącą kontrolę i serwisowanie całego zaplecza informatycznego. Wybór modelu in-house to kosztowna inwestycja, na którą mogą sobie pozwolić tylko te organizacje, które dysponują dużym budżetem.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/artykuly-erp/28232-erp-w-chmurze-fakty-i-mity.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »