Dom » Architektura

Eskapizm w praktyce – o gorącym trendzie 2017

Eskapizm w praktyce – o gorącym trendzie 2017
Zobacz więcej zdjęć »
Zmęczeni pędem życia codziennego, wszechobecnym szumem informacyjnym i technologią, coraz częściej i chętniej pragniemy choć na chwilę zwolnić tempo. Tę potrzebę w 2017 roku odzwierciedlać ma styl wnętrzarski zwany eskapizmem.

Stylizacje inspirowane najnowszym trendem aranżacyjnym idealnie dopełnić mogą podłogi firmy Kaczkan. Eskapizm zawdzięcza swoją nazwę angielskiemu słowu „escape”, które oznacza ucieczkę, ewakuację, próbę uniknięcia czegoś. Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ najgorętszy styl wnętrzarski 2017 roku powstał właśnie po to, abyśmy mogli na moment uciec od zgiełku codzienności oraz znaleźć ukojenie w prywatnej oazie spokoju. Wszyscy ci, którzy czują się przytłoczeni rzeczywistością i zawrotnym tempem życia, powinni rozważyć stworzenie zakątka relaksacyjnego w zaciszu własnego domu. Aby tego dokonać, warto pokusić się o wykończenie stylizacji naturalnymi materiałami oraz zadbać o elementy wyposażenia i dodatki, które będą sprzyjały wyciszeniu.

Twoje miejsce na ziemi!

Aranżując przestrzeń stworzoną do odpoczynku, możemy pomyśleć o zagospodarowaniu osobnego pomieszczenia, wydzieleniu fragmentu salonu, zapełnieniu przestrzeni pod schodami lub choćby wykorzystaniu szerokiego parapetu. Metraż nie ma tu znaczenia - najważniejsze, aby do naszego azylu nie dochodziły hałasy z zewnątrz oraz z innych pomieszczeń, w których przebywają pozostali domownicy. Jeśli nie mamy możliwości wykorzystania osobnego pokoju, możemy  oddzielić naszą małą oazę spokoju wiklinowym lub bambusowym parawanem albo donicami z wysokimi zielonymi roślinami. W stylizacjach inspirowanych eskapizmem istotne jest wykorzystanie naturalnych materiałów wykończeniowych, posiadających pozytywną energię oraz ułatwiających odnalezienie nam wewnętrznej równowagi. Kamień oraz drewno świetnie wpisują się zatem w takie koncepcje wnętrz. Bogatą ofertę drewnianych podłóg, wyprodukowanych z najwyższej jakości dębu szypułkowego, pozyskiwanego z czystych i odpowiedzialnie zarządzanych źródeł, posiada w swoim asortymencie firma Kaczkan. W ofercie firmy można znaleźć produkty odznaczające się naturalnym ubarwieniem oraz autentycznym rysunkiem, za sprawą czego deski świetnie harmonizują ze stylizacjami, których głównym celem jest sprzyjanie wytchnieniu od życia codziennego.

Wnętrza spokojne z natury

W zakątku stworzonym w duchu eskapizmu nie może zabraknąć elementów wyposażenia i dodatków, dzięki którym będziemy mogli złapać głębszy oddech i chociaż na chwilę zapomnieć o prozie życia. Wygodne siedziska, miękkie poduchy, bujne rośliny czy regał z ulubionymi książkami – tego nie może zabraknąć w naszych prywatnych azylach! Pamiętajmy również o tym, że obecność urządzeń elektronicznych powinna zostać ograniczona do minimum, bo eskapizm to także ucieczka od technologii na rzecz obcowania z naturą, także w domowych warunkach. W naszych oazach spokoju powinna dominować stonowana kolorystyka, utrzymana w barwach ziemi. Z tak zaaranżowanymi przestrzeniami doskonale współgrają podłogi firmy Kaczkan pochodzące z kolekcji Colours of the Nature, pokryte olejami naturalnymi. Deski poddane olejowaniu zyskują ciepły wygląd, a ich powierzchnia staje się lekko matowa, co pozwala wyeksponować naturalne piękno drewna – jego słoje, sęki i oryginalną kolorystykę. Zaletą wykorzystania tej metody wykończenia jest łatwość samodzielnej miejscowej renowacji deski za pomocą szmatki i oleju. Kaczkan posiada w swojej ofercie deski wykończone zarówno olejami transparentnymi, jak i kolorowymi, które nadają powierzchni delikatne tonacje barwowe.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących ukojenia we własnym domu, może być także wyłożenie ścian deskami pochodzącymi z kolekcji Wall of Wood firmy Kaczkan. W skład kolekcji wchodzi dwanaście unikalnych wybarwień, wśród których znaleźć można zarówno jasne, delikatne propozycje, jak i kilka wariantów w intensywniejszych wybarwieniach, wprost stworzonych do wnętrz opartych na głębokich kolorach ziemi. Zagłowie łóżka, fragment ściany czy skośnego sufitu wyłożony drewnem potrafi odmienić całe wnętrze i sprawić, że łatwiej się odprężamy, jesteśmy spokojniejsi, a regeneracja przebiega szybciej. Pamiętać jednak należy, aby drewno w naszym domu pochodziło tylko z racjonalnie zarządzanych źródeł, a proces jego pozyskiwania był zgodny z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi. Podczas zakupu pytajmy więc o certyfikat FSC oraz dokumentację zgodną z wymogami Unii Europejskiej.

 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »