Moda » Odzież

„Every Nature – w zgodzie z Naturą”

„Every Nature – w zgodzie z Naturą”
Zobacz więcej zdjęć »
W najbliższą środę, 22.04, Nasza Planeta obchodzi swoje święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia warto zastanowić się co takiego robimy, by przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, zanieczyszczeniu środowiska i niszczeniu pięknej przyrody.

Prezent na niezwykłe urodziny

Rokrocznie Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w niezmienny sposób – najczęściej trwają wówczas ekologiczne happeningi, telewizja nadaje przyrodnicze programy, a młodzież szkolna wychodzi podczas zajęć lekcyjnych sprzątać zaśmiecone ulice. Czy jednak to wystarczy, by Ziemia poczuła się tego dnia wyjątkowo?

 

- Z pewnością akcje proekologiczne są niezbędne do uświadomienia ludziom wagi problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Konieczna jest edukacja dzieci już we wczesnym wieku przedszkolnym. Nie należy jednak zapominać o ich rodzicach, gdyż to przede wszystkim oni muszą dawać dobry przykład swoim pociechom. – Wyjaśnia anonimowy działacz jednej z łódzkich organizacji ekologicznych i dodaje: – Edukacja dzieci i ich rodziców to tylko mały krok w kierunku zmiany nawyków społeczeństwa. O wiele więcej w kwestii ekologii mają do zrobienia firmy z sektora przemysłowego.

 

Łódź w niechlubnej czołówce

Jak wynika z danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Łódź jeszcze kilka lat temu była jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, obok Warszawy i aglomeracji śląskiej. Mimo, że nad miastem nie unosi się już dym z fabrycznych kominów, skażenie środowiska wciąż przekracza średnią krajową. Wynika to z dużego zagęszczenia pojazdów samochodowych i emisji dwutlenku azotu do atmosfery. Każdy gest dobrej woli jest więc jak najbardziej wskazany. Przesiadanie się z aut do środków komunikacji miejskiej, segregacja odpadów, recykling, to tylko niektóre z naszych szlachetnych uczynków, niezwykle potrzebnych Matce Ziemi. Na szczęście coraz więcej łódzkich firm podchodzi odpowiedzialnie do kwestii środowiska naturalnego.

 

- Nazwa zobowiązuje, dlatego postanowiliśmy w obrębie naszej firmy wprowadzić ekologiczne zwyczaje i tym samym w naszej mikroskali zadbać o środowisko naturalne. – Wyjaśnia Piotr Berliński, dyrektor zarządzający Every Nature i dodaje: – Oficjalną korespondencję prowadzimy na papierze makulaturowym. Planujemy także wprowadzić torby wykonane z naturalnych surowców.

 

Afryka dzika

Wiele marek odzieżowych zdecydowało się w tym sezonie sięgnąć po naturalne, lekkie tkaniny, takie jak len czy bawełna. W najnowszej kolekcji Every Nature także nie brakuje takich materiałów.

 

- Wykorzystane w linii Safari Romance ultracienka bawełna z domieszką jedwabiu, płótno i len o zróżnicowanej strukturze mają wskazać na naszą wierność naturalności, inspirowanej w tym sezonie Czarnym Lądem. Subtelne falowania, marszczenia i asymetryczne wiązania nadają całej casualowej linii charakter współczesnego Safarii. – wyjaśnia projektantka Every Nature, Magdalena Kubalańca.

 

Nie bez przyczyny twórcy nowej kolekcji Every Nature nawiązali w niej do Afryki. Kontynent ten wciąż uchodzi bowiem za najmniej skażony wpływem współczesnej cywilizacji i przemysłu, a co za tym idzie cechuje się stosunkowo małym zanieczyszczeniem środowiska.

 

W tym sezonie nie tylko Every Nature zaproponowało swoim klientkom afrykańską kolekcję. Wiele znanych marek czerpało inspirację z uroków najbardziej naturalnego regionu Ziemi.  Oby ta inspiracja przełożyła się także na skłonność do dbania o środowisko naturalne. Byłby to bowiem najlepszy prezent dla naszej sędziwej Jubilatki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Żarówka PR i Marketing
http://www.zarowkamarketing.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »