Rozrywka i wypoczynek » Sport

Ewa Bugdoł zwyciężyła wśród kobiet w Triathlonie Radłów

Ewa Bugdoł zwyciężyła wśród kobiet w Triathlonie Radłów
Zobacz więcej zdjęć »
W niedzielę, 12 lipca br. w Radłowie, odbyła się I edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów w którym Ewa Bugdoł zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO S.A. zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji generalnej.

Ewa Bugdoł to pochodząca z Rud, koło Raciborza, triathlonistka należąca do klubu WLKS Kmicic Częstochowa. Na swoim koncie ma takie sukcesy jak 6-krotne Mistrzostwo Polski na Dystansie Długim oraz pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim. Co więcej, Ewa Bugdoł jest ambasadorem wrocławskiej fundacji „Potrafię pomóc” na Rzecz Dzieci  Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi. Każdy kolejny swój występ na zawodach dedykuje podopiecznym organizacji i ich rodzinom.

Start w Triathlon Radłów jest jej trzecim w tym sezonie. Wcześniej wystąpiła w Mietkowie na dystansie 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu. Zajęła tam pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji ogólnej. Z powodzeniem wzięła też udział w Mistrzostwach Świata ITU w Triathlonie na Dystansie Długim w Szwecji, gdzie uplasowała się na ósmej pozycji wśród kobiet. 

Grupa Azoty Triathlon Radłów to impreza organizowana w gminie Radłów koło Tarnowa. Dystans, na którym zwycięstwo w kategorii kobiet odniosła triathlonistka z Rud to 1/4 IRONMAN - Jestem bardzo zadowolona ze startu w Radłowie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak dobrego rezultatu, nawet pod względem czasowym. Specjalizuję się w długich dystansach, dlatego też występ w Radłowie traktowałam jak zawody kontrolne przed triathlonem w Poznaniu - mówi Ewa Bugdoł. - Pomimo, iż była to dopiero I edycja, impreza zorganizowana została na bardzo dobrym poziomie. W trakcie przemierzania trasy wspierało nas wielu kibiców. Co ważniejsze nigdy wcześniej, występując w Polsce, nie spotkałam się z tak przejrzystym akwenem wodnym jakim jest zalew Radłów - dodaje triathlonistka.

Już 26 lipca Ewa Bugdoł wystąpi na jednej z największych imprez triathlonowych w Europie - Enea Challenge Poznań, w której udział wezmą również pracownicy RAFAKO S.A. - Przyznaję, że czuję się dobrze przygotowana do zawodów w Poznaniu. W miarę kolejnych startów moja forma sportowa rośnie. Jestem pełna nadziei, że osiągnę jak najlepszy rezultat. W dodatku cieszę się, że na poznańskiej imprezie triathlonowej wystąpi także ekipa z RAFAKO S.A., składająca się z pracowników firmy, która jest moim sponsorem - opowiada E. Bugdoł. 

Enea Challenge Poznań to wydarzenie, którego w stolicy Wielkopolskiej jeszcze nie było. Ten sportowy weekend nad Jeziorem Maltańskim rozpocznie się już w piątek, 24 lipca od triathlonu dzieci, koncertu Raya Wilsona i pokazu sztucznych ogni. Dwa kolejne dni owocować będą w sportową rywalizację na najwyższym poziomie, na której nie zabraknie światowych gwiazd triathlonu takich jak Chris McCormac i Casey Munro.

* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *


KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84 fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »