Społeczeństwo » Społeczeństwo

EXPO XXI Warszawa ponownie wspiera projekt Szlachetnej Paczki

EXPO XXI Warszawa ponownie wspiera projekt Szlachetnej Paczki
Zobacz więcej zdjęć »
EXPO XXI Warszawa już po raz drugi wspiera wolontariuszy i beneficjentów świątecznego projektu Szlachetna Paczka.

Podczas tegorocznego finału akcji w dniach 12-13 grudnia br., jeden z najbardziej znanych obiektów eventowych w stolicy, charytatywnie udostępni swoją przestrzeń na magazyn zastępczy i magazyn medialny mazowieckiego oddziału Szlachetnej Paczki.

W grudniu 2000 roku młodzi ludzie z duszpasterstwa prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka ofiarowali świąteczne prezenty 30 ubogim rodzinom. Swoim działaniem zapoczątkowali Szlachetną Paczkę – ogólnopolską inicjatywę, która inspiruje osoby prywatne i firmy do obdarowywania ubogich rodzin, dzieci i osób starszych świątecznymi prezentami. Projekt opiera się na pracy wolontariuszy, którzy przez kilka miesięcy zbierają informacje dotyczące najpilniejszych potrzeb beneficjentów projektu, aby trafiła do nich pomoc, jakiej najbardziej potrzebują. Z roku na rok chętnych do wsparcia Szlachetnej Paczki jest coraz więcej. Zeszłoroczna edycja świątecznego projektu zainspirowała do pomagania blisko milion Polaków, którzy obdarowali 19 580 rodzin paczkami o wartości ponad 41 milionów złotych. Akcję wspierały osoby prywatne, firmy i znane osobistości z całego świata, m.in. Papież Franciszek, Kamil Stoch oraz Anna i Robert Lewandowscy.

EXPO XXI Warszawa już po raz drugi aktywnie włączyło się w pomoc wolontariuszom i beneficjentom mazowieckiego oddziału Szlachetnej Paczki. W weekend 12-13 grudnia br., podczas wielkiego finału tegorocznej edycji akcji, obiekt otworzy swoje drzwi zarówno dla osób czekających na świąteczną pomoc, jak i darczyńców.  Hala nr 3 zamieni się bowiem w magazyn zastępczy, z którego paczki z prezentami będą wysyłane do kilku wybranych województw. W Hali nr 2 zorganizowany zostanie zaś magazyn medialny, w którym darczyńcy będą mogli się spotkać z wybranymi rodzinami. Do akcji włączył się cały zespół EXPO XXI Warszawa, który wspólnie przygotowuje także jedną ze świątecznych paczek.

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy wesprzeć Szlachetną Paczkę i mam nadzieje, że ten projekt na stałe wpisze się w świąteczne plany EXPO XXI Warszawa. W zeszłym roku byliśmy szczerze wzruszeni zaangażowaniem wolontariuszy i ogromem pomocy, jaką otrzymały od darczyńców ubogie rodziny. W ciągu dwóch dni Hala nr 3 zapełniła się sprzętami domowymi, łóżkami, rowerami, paczkami z ubraniami, jedzeniem i zabawkami, a nawet materiałami budowlanymi. Patrząc na te wszystkie rzeczy mogliśmy sobie wyobrazić, ile dzieci będzie miało radosne Święta i ile rodzin choć na chwilę zapomni o codziennych problemach, bo otrzymają rzeczy, których tak bardzo potrzebują. Zainspirowani ideą mądrego, odpowiedzialnego pomagania, w tym roku także zaproponowaliśmy organizatorom projektu zlokalizowanie magazynu zastępczego i magazynu medialnego w EXPO XXI Warszawa – powiedziała Żaneta Berus, Prezes EXPO XXI Warszawa.

Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z listą potrzebujących rodzin znajdują się na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »