Gospodarka » Żywność

"Extra Szkolna Stołówka” Oto zwycięzcy! Już wkrótce remonty szkolnych stołówek

Program „Extra Szkolna Stołówka” dobiegł końca. W konkursie, który towarzyszył programowi, pięć szkół z całej Polski wygrało remont szkolnej stołówki o wartości 30 000 złotych.

Program „Extra Szkolna Stołówka” trwał od 2 stycznia do 31 maja 2017 roku. Jego inicjatorem była marka Delma, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Programowi towarzyszył konkurs skierowany do szkół podstawowych, w którym do wygrania był remont szkolnej stołówki o wartości 30 000 złotych. W trakcie trwania konkursu przystąpiły do niego 543 szkoły – opublikowały one zdjęcia stołówek wraz z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ich placówka powinna wygrać. Każdy mógł codziennie głosować na wybraną szkołę na stronie www.extrastolowki.pl.

 

Zwycięzcy!

Głosowanie zakończyło się 31 maja o godzinie 23.59. Zgodnie z założeniami konkursu nagroda główna, czyli remont stołówki o wartości 30 000 oraz warsztaty gospodarowania żywnością prowadzone przez Federację Polskich Banków Żywności, została przyznana 4 szkołom, które otrzymały największą liczbę głosów. Oto lista laureatów:

1. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ARKADEGO FIEDLERA W RYCHWALE

2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ŻYCHLINIE

3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. M.KOPERNIKA W ŁOSICACH

4. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ W CZELADZI

Piątą szkołę, która otrzyma remont stołówki o wartości 30 000 złotych, wybrało jury wyznaczone przez organizatora programu. Została nią SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. ORŁA BIAŁEGO W BISKUPCU. Decyzja o przyznaniu nagrody głównej została podyktowana faktem, iż ta stołówka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu szkolnej oraz lokalnej społeczności. Dla uczniów jest nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale także pomieszczeniem, w którym szkoła prowadzi działania sprzyjające integracji najmłodszych, jak wspólne klasowe śniadania. Nagroda przyznana Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu to także wyróżnienie jej za podejmowane inicjatywy. W szkole są bowiem prowadzone działania edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia i higieny. Podobne założenia przyświecały programowi „Extra Szkolna Stołówka” zainagurowanemu przez markę Delma. Partnerem społecznym programu została Federacja Polskich Banków Żywności, a edukacja przeciwdziałająca marnowaniu żywności stała się jednym z jego założeń.

Dodatkowo w 50 kolejnych szkołach z największą liczbą głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie www.extrastolowki.pl.

Cel programu

Program „Extra Szkolna Stołówka” miał na celu edukację w zakresie właściwego gospodarowania żywnością oraz polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki. Inicjatorem programu była marka Delma, a partnerem społecznym - Federacja Polskich Banków Żywności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 115005 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )