Firma » Biznes

Fabryka Pilkington Automotive nagrodzona za bezpieczeństwo pracy

Fabryka Pilkington Automotive nagrodzona za bezpieczeństwo pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Wyróżnienie przyznano za zastosowane w praktyce rozwiązania techniczne i organizacyjne, podnoszące poziom bezpieczeństwa pracowników.

Należąca do NSG Group spółka Pilkington Automotive Poland, producent szyb samochodowych dla czołowych światowych marek, zdobyła prestiżową nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy, organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wyróżnienie przyznano za rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa pracowników, wprowadzone w nowym zakładzie produkcyjnym Pilkington Automotive w Chmielowie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 grudnia 2013 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.

„Bezpieczeństwo pracy jest ważnym obszarem we wszystkich spółkach Pilkington w Polsce, o czym świadczą wprowadzane rozwiązania technologiczne, działania na rzecz profilaktyki, czy podnoszenia świadomości pracowników w zakresie bezpiecznych zachowań w miejscu pracy" - powiedział Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. „Otrzymana nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że opracowywane i wdrażane przez nas innowacyjne projekty mogą stać się dobrą praktyką i przykładem dla innych przedsiębiorstw, przynosząc wymierne efekty w zakresie poprawy warunków pracy nie tylko w zakładach Pilkington".

Nowy zakład Pilkington Automotive Poland otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii rozwiązania techniczne i organizacyjne za projekt pt. „Bezpieczeństwo pracy w zakładzie produkcyjnym - bramki grawitacyjne, 100% separacji dróg dla pieszych od dróg dla wózków widłowych". W ramach programu na terenie fabryki szyb samochodowych w Chmielowie zaplanowano i wykonano oznakowany system poruszania się dla pieszych. W całym zakładzie ścieżki dla pieszych zostały odizolowane od dróg transportowych za pomocą barierek. Dodatkowo, na każdym przejściu dla pieszych przecinającym się z wewnętrzną drogą transportową zainstalowano bramki bezpieczeństwa, które chronią pracowników przed nagłym wejściem w strefę poruszania się wózka widłowego. Fabryka Pilkington Automotive w Chmielowie to nowoczesny zakład produkcyjny, w którym powstają szyby samochodowe dla czołowych światowych marek, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do samochodów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Obecnie w zakładzie trwa drugi etap inwestycji, polegający na instalacji urządzeń i uruchamianiu kolejnych linii produkcyjnych oraz stanowisk montażowych.

Tegoroczna, 41. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy została zorganizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki i Naczelną Organizację Techniczną, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Edukacji Narodowej, czy innymi instytucjami i partnerami społecznymi, takimi jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, czy Urząd Dozoru Technicznego.

Celem konkursu jest włączanie pracodawców i pracowników w przedsięwzięcia związane z poprawą warunków pracy oraz promocja nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, umożliwiających poprawę stanu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy, poprzez upowszechnianie i wdrażanie kolejnych sprawdzonych w praktyce rozwiązań i dobrych praktyk. W tegorocznym konkursie przyznano łącznie 11 nagród i 10 wyróżnień w dwóch kategoriach: rozwiązania techniczne i organizacyjne (zastosowane w praktyce) oraz prace naukowo-badawcze (które mogą być wykorzystane w praktyce).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »