Motoryzacja » Samochody

Fabryka Volvo w Skövde – pierwszy przyjazdy dla środowiska zakład Volvo Cars

Fabryka Volvo w Skövde – pierwszy przyjazdy dla środowiska zakład Volvo Cars
Zobacz więcej zdjęć »
Fabryka silników Volvo w Skövde w Szwecji stała się pierwszym neutralnym dla środowiska zakładem produkcyjnym Volvo Cars. Od 1 stycznia 2018 roku energia cieplna do ogrzewania pozyskiwana jest z odnawialnych źródeł.v

To kolejny krok, który pokazuje jak ważna dla szwedzkiego producenta samochodów jest troska o środowisko.

Trend bycia ekologicznym jest obecny od ładnych paru lat, również w branży motoryzacyjnej. Elektryfikacja to chleb powszedni. Po ogłoszeniu przez Volvo Cars, że po 2019 roku wszystkie nowe samochody wprowadzane na rynek będą wyposażone w komponent elektryczny, ruszyła lawina. Kolejne marki ogłosiły podobne komunikaty. Ale nie tylko samochód powinien być eko, proces jego wytworzenia również. Naturalną koleją rzeczy są więc zmiany w sposobie pozyskiwania energii do produkcji tych przyjaznych środowisku samochodów. Obecnie w Europie jest tylko kilka zakładów produkcyjnych branży motoryzacyjnej, zasilanych energią z odnawialnych źródeł. Razem z fabryką w Skövde, Volvo Cars dołącza do tego grona.

–Poprawa wydajności energetycznej jest dla nas priorytetem. W produkcji samochodów wykorzystywana jest olbrzymia ilość energii i nie jest to obojętne dla środowiska. Dlatego właśnie dążymy do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. – powiedział Javier Varela, Senior Vice President of Manufacturing and Logistics w Volvo Cars. – Zmiana w fabryce w Skövde to ważny punkt globalnego planu zamierzającego do minimalizacji naszego wpływu na środowisko. Cieszymy się, że jesteśmy liderem w branży motoryzacyjnej w dziedzinie ekologii i bycia przyjaznym dla środowiska.

Co jednak dokładnie kryje się w tym przypadku pod pojęciem odnawialne źródła energii? Podpisana z lokalnym dostawcą umowa zapewnia, że ​​cała energia cieplna dostarczana do zakładu w Skövde jest pozyskana ze spalania odpadów, biomasy i biopaliw pochodzących z recyklingu.

– Jesteśmy dumni, to duże osiągnięcie zarówno dla fabryki w Skövde, jak i dla Volvo Cars. – powiedział Stuart Templar, Director for Sustainability. – Ochrona środowiska jest jedną z naszych podstawowych wartości. Od 2019 roku wszystkie nowe samochody Volvo będą zelektryfikowane, zmiany w pozyskiwaniu energii do produkcji to kolejny krok do zmniejszenia ilości wydzielanych zanieczyszczeń. Kładziemy nacisk na globalną walkę ze zmianami klimatu.

Volvo Cars nieustannie poszukuje innowacyjnych sposobów na minimalizację wpływu na środowisko naturalne. To część projektu Wizja 2025. W 2016 roku zakład produkcyjny w Gandawie w Belgii wprowadził system ciepłowniczy, który obniżył emisję dwutlenku węgla o 40%, co odpowiada 15 000 tonom CO2 rocznie.

– Będziemy nadal aktywnie współpracować z dostawcami energii we wszystkich regionach, aby kolejne zakłady produkcyjne mogły korzystać z odnawialnych źródeł energii. – zapewnił Javier Varela.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »