Firma » Biznes

Fakturowanie online - czy to się opłaca?

Fakturowanie online - czy to się opłaca?
Zobacz więcej zdjęć »
Wystawianie faktur to naturalny i stały element życia przedsiębiorcy. Niezależnie od tego, czy mówimy o wielkiej korporacji, czy pojedynczej osobie realizującej własne pomysły i projekty, prędzej czy później stykamy się z koniecznością wystawienia tego dokumentu.

Czy jednak oznacza to, że nawet bardzo mała firma musi zaopatrywać się w program fiskalny i poświęcać wiele środków na jego utrzymanie? A może istnieje inny, prostszy sposób na opanowanie tego zagadnienia?

1. Wypisywanie ręcznie nie zawsze jest dobre
2. Rozwiązanie pomiędzy żadnym, a rozbudowanym programem fiskalnym? Oczywiście, że istnieje
3. Zalety e-faktoringuWypisywanie ręcznie nie zawsze jest dobre

Prawdą jest, że wystawianie faktur może być wykonywane ręcznie, na specjalnych drukach jakie można kupić w sklepie papierniczym lub na własnym przygotowanym szablonie. Ten sposób ma jednak kilka wad: po pierwsze i najważniejsze, bardzo łatwo o pomyłkę, co prowadzi do konieczności wystawienia faktury od nowa. Poza tym możemy również mylić się w numeracji, a przy większej, ale wciąż nie ogromnej ilości dokumentów jest to zwyczajnie żmudne i niepotrzebnie zabiera czas, który moglibyśmy przeznaczyć na rozbudowywanie naszej marki. Inną wadą jest również to, że nie każdy odbiorca będzie zadowolony z faktu wystawienia odręcznej faktury, co może sprawić, że ubędzie nam klientów.Rozwiązanie pomiędzy żadnym, a rozbudowanym programem fiskalnym? Oczywiście, że istnieje

Czy faktoring bez konieczności zakupu skomplikowanego i drogiego programu fiskalnego jest możliwy? W dobie internetu byłoby to dziwne, gdyby nikt nie znalazł prostszego sposobu na zarządzanie dokumentami w firmie. Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani zakupem oprogramowania i nauką jego możliwości, możemy wystawiać faktury przez internet - szybko, prosto, z gotowego szablonu i w jednym miejscu, dzięki czemu unikniemy wielu pomyłek i kłopotów z przechowywaniem czy utratą danych. Jest to również świetna opcja dla osób mobilnych, ponieważ dostęp do konta internetowego wymaga od nas jedynie zasięgu sieci.Zalety e-faktoringu

Fakturowanie online ma wiele plusów. Przede wszystkim jest proste i intuicyjne, co ma duże znaczenie szczególnie dla świeżo upieczonych przedsiębiorców. Dodatkowym atutem jest również niewygórowana cena, w ramach której dostajemy nie tylko możliwość wystawiania i przechowywania dokumentów, ale także pomoc specjalistów w razie problemów technicznych. Wystawianie faktur przez internet jest świetną opcją dla mikro, małych i średnich firm, które nie potrzebują "kombajnu" programowego do utrzymania dokumentacji w należytym porządku, ale za to cenią sobie łatwość dostępu do danych i możliwość generowania plików z dowolnego miejsca na Ziemi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »