Firma » Tax

Fakturowanie online, czyli funkcjonalny trend w nowoczesnej księgowości

Fakturowanie online, czyli funkcjonalny trend w nowoczesnej księgowości
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesna rachunkowość w sektorze prywatnych przedsiębiorstw stawia na nowatorskie rozwiązania, które w prosty sposób pozwalają działom księgowym na częściowe zautomatyzowanie pracy.

Fakturowanie online, usługa OCR czy możliwość podpisywania dokumentów elektronicznie to tylko przykłady tego, jak księgowi korzystają ze zdobyczy nowoczesnych technologii.

 

 1. Jak faktury online zmieniły pracę biur rachunkowych?

 2. Wystawianie faktur online a wysyłka do klienta

 3. Wystawianie faktur przez internet - automatyzacja dokumentowania przychodów

 

Wystawianie faktur online to jeden z dowodów, obrazujących przełom, jaki kilka lat temu nastąpił w usługach księgowych. Na popularności zyskały internetowe programy do prowadzenia uproszczonej księgowości, a fakturowanie online stało się funkcjonalnością, z której korzystają nie tylko sami przedsiębiorcy, ale również biura rachunkowe.

 

Jak faktury online zmieniły pracę biur rachunkowych?

 

Obecnie wiele biur rachunkowych przeniosło swoje usługi do internetu i korzysta z funkcjonalnych i intuicyjnych programów online. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość zaoferowania klientom stałego dostępu do danych finansowych oraz wystawiania faktur online. Dla biura rachunkowego oznacza to mniej pracy, ponieważ faktury online wygenerowane w programie, księgują się automatycznie, a jedynym zadaniem księgowego jest sprawdzenie ich poprawności. Dane z takiej faktury trafiają od razu również do wszystkich ewidencji - rejestru VAT sprzedaży, JPK VAT lub JPK FA.

 

Wystawianie faktur online a wysyłka do klienta

 

Wystawianie faktur online ułatwia nie tylko pracę księgowych, ale również samą dystrybucję dokumentów sprzedażowych. Programy online umożliwiają wysłanie wystawionych faktur mailem, a jeśli kontrahent używa do prowadzenia księgowości tego samego narzędzia, może automatycznie wprowadzić tę fakturę do swojej ewidencji. Taki sposób dystrybucji generuje oszczędności, jest szybki i wydajny, a co więcej - ekologiczny. Faktur nie trzeba drukować i wysyłać pocztą, co znacznie skraca czas samej przesyłki oraz umożliwia szybsze korzystanie z usług finansowania, takich jak faktoring.

 

Wystawianie faktur przez internet - automatyzacja dokumentowania przychodów

 

Wystawianie faktur w programie online ma jeszcze jedną, ważną zaletę - pozwala na automatyczne fakturowanie usług, które wykonywane są cyklicznie. Jeżeli przedsiębiorca w każdym miesiącu wystawia taką samą fakturę dla tego samego kontrahenta, może wprowadzić automatyczne ustawienie, dzięki któremu faktura wygeneruje się sama w określonym czasie, zachowując jednocześnie porządek numeracji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (7)

 • avatar
  ~Misia1 2019-06-27 20:54:42

  Możesz podpowiedzieć na jakiego faktora się zdecydował i jaki rodzaj? :)

 • avatar
  ~Kiniak 2019-06-27 14:59:29

  Ja nie mam firmy, ale zapoznałam się z tematem jak ojciec ogarniał dla siebie :)

 • avatar
  ~Misia1 2019-06-24 21:24:54

  @ Niko, Kiniak, macie jakieś doświadczenie z korzystania z faktoringu?

 • avatar
  ~Kiniak 2019-06-24 18:37:39

  więcej dobrych rozwiązań jest. Faktoring to jedno z nich :)

 • avatar
  ~Niko 2019-06-24 11:02:44

  faktoring nadal jest owiany tajemnicą ale nie powinien bo ma coraz więcej klientów. Są różne oferty, warto się przyjrzeć

 • avatar
  ~Natka 2019-06-22 18:19:21

  Brzmi idealnie, szkoda, że faktoring nadal kojarzony jest z wieloma mitami, ale coraz bardziej się to rozjaśnia

 • avatar
  ~Janko 2019-06-20 17:22:24

  fakturowanie online i do tego faktoring i już nie trzeba się w ogóle przejmować fakturami w firmie :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »