Kultura, sztuka » Kultura

Fani kultury japońskiej zmierzają na Sakurakon VII: 18-19 maja 2019 w Opolu

Fani kultury japońskiej zmierzają na Sakurakon VII: 18-19 maja 2019 w Opolu
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 18-19 maja 2019 w Opolu odbędzie się siódma edycja konwentu Sakurakon, który z roku na rok rośnie w siłę, przyciągając fanów mangi, anime i kultury japońskiej z całej Opolszczyzny i pozostałych części Polski.

Sakurakon to wiosenny konwent przyciągający miłośników sztuki i kultury japońskiej. Jego nazwa powstała od połączenia słowa Sakura (określenie ozdobnych japońskich drzew wiśniowych i ich kwiatów) ze słowem kon (potoczna, skrótowa nazwa konwentu fanów).

Konwent jest organizowany na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przez Opolską Mangową Alternatywę, lokalną społeczność fanów kultury japońskiej.

Podczas tegorocznej edycji na odwiedzających czeka masa atrakcji, wśród których warto wspomnieć o prelekcjach, konkursach (w tym konkurs Cosplay), pokazach, warsztatach, stoiskach z gadżetami i japońskimi smakołykami, grach wideo i grach planszowych, stoiskach ze smacznym jedzeniem (sushi, makaron, pizza i inne) i wielu innych.

Wśród konkursów na szczególną uwagę zasługuje Konkurs Evil Cosplay, podczas którego sprawdzana jest kreatywność uczestników. Osoby biorące udział w tym konkursie otrzymują zadanie stworzenia Cosplay’u wylosowanej postaci z materiałów dostępnych na terenie konwentu.

Na konwencie Sakurakon VII spotkasz wielu wspaniałych ludzi, podzielających Twoją pasję do japońskiej kultury, mangi i anime. Możesz z nimi podyskutować o ulubionych mangach, wymienić się opiniami na temat aktualnie wychodzących anime, oraz porozmawiać na inne interesujące tematy.

Bilet upoważniający do uczestnictwa w konwencie to jednorazowy koszt 35zł. Więcej o wydarzeniu przeczytasz na stronie wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/732894373761623/ oraz na oficjalnej stronie konwentu https://sakurakon.mangowcy.pl

Wsparcie medialne konwentowi zapewniają takie portale jak: Animeholik.pl, Konwenty Południowe oraz Tanuki.pl.

Jako, że organizatorzy chcą przyciągnąć na konwent nawet dwukrotnie więcej odwiedzających niż przed rokiem, wciąż szukani są pomocnicy, patroni medialni, twórcy atrakcji i wystawcy. Jeżeli chcesz pomóc, zajrzyj na stronę konwentu lub napisz na opoleoma@gmail.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sasage

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »