Kultura, sztuka » Kultura

Festival dell’ Arte - sierpniowe święto sztuki!

Już w sierpniu w malowniczym Pałacu w Wojanowie odbędzie się pierwsza edycja Festivalu dell’ Arte. Na uczestników czekają występy filharmoników, przedstawienia teatralne, spotkania autorskie z poetami i prozaikami oraz wystawy malarskie i rzeźbiarskie.

Wielka sztuka wraca do Kotliny Jeleniogórskiej

W epoce romantyzmu piękne widoki Karkonoszy były inspiracją dla artystów odwiedzających dzisiejszą Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Piękno tych terenów docenili między innymi Johann Wolfgang Goethe, Franz Liszt i Fryderyk Chopin. Festival dell’ Arte ma przywrócić dolinie dawną świetność. - Drogą wiodącą do tego celu jest odtworzenie swoistego klimatu artystycznego w dawnych rezydencjach. Pomysł organizacji Festivalu dell’ Arte, łączącego sztuki plastyczne, muzykę i poezję jest dosłownym nawiązaniem do artystycznej przeszłości tego miejsca – mówi Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Sierpniowe święto sztuki

Festiwal zainauguruje koncert Filharmonii Wrocławskiej pod batutą  Roderica von Bennigsena. Pierwszy dzień poświęcony będzie uroczystym otwarciom, między innymi wystawy rzeźby Ryszarda Zaryckiego, szkła artystycznego z cyklu „Szklany Wszechświat” Tomasza Urbanowicza i wystawy cyklu prac, stanowiących połączenie różnych mediów oraz techniki assemblage, autorstwa Wojciecha Kaniowskiego. Codziennie podczas „Porannej kawy z artystami” uczestnicy festiwalu będą mogli porozmawiać o sztuce z jej twórcami. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników teatru i literatury, którzy w programie znajdą dwa spektakle Pantomimy Wrocławskiej: „Dom Bernardy Alby” i „Poławiacze Papieru” oraz monodram Bogusława Kocy. Natomiast podczas „Wieczoru z poezją” festiwalowi goście będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z Ewą Lipską. To jednak nie wszystkie atrakcje, pełen program imprezy jest dostępny na stronie internetowej festiwalu http://www.festivaldellarte.eu/

Festiwal dell’ Arte rozpocznie się 19 sierpnia. Przez osiem dni uczestnicy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych zupełnie za darmo. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multum PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »