Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Festiwal MotoTravel zakończony

Festiwal MotoTravel zakończony
Zobacz więcej zdjęć »
Jak w 6 tygodni odwiedzić 16 państw, zmusić 20-letniego Golfa do bezawaryjnego przejechania 8 tys. kilometrów i ile trzeba poświęcić, aby dotrzeć na koniec świata? Uczestnicy świdnickiego festiwalu MotoTravel udowadniali, że pasja podróżowania nie zna żadnych granic.

Pierwszy Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych MotoTravel odbył się na początku grudnia w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestnicy imprezy to osoby, dla których niekonwencjonalne sposoby podróżowania to nie tylko pasja, ale również sposób na dobrą zabawę.

Dla amatorów szalonych podróży niewątpliwą inspiracją była ekipa Busem Przez Świat, która na swoim koncie ma 28 przemierzonych państw, a ich niebiesko pomarańczowy Volkswagen T3 jest gotowy na pokonanie kolejnych tysięcy kilometrów mniej lub bardziej dziurawych dróg. Podróżnicy zachęcali do poznawania odległych zakątków świata i Europy w indywidualny sposób, zupełnie odrębny od oferty biur podróży.

Podczas festiwalu swoje podróżnicze wyczyny zaprezentowało osiem ekip. Każda z nich miała swoje motywy, aby ruszyć w drogę, wszyscy mieli również niezwykłe przygody, które z pewnością zapamiętają do końca życia. Ekipa Busem Przez Świat opowiadała o noclegu na jednym z albańskich obozowisk, nad którym przez całą noc trwała intensywna wymiana ognia. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie i ekipa mogła ruszyć w dalszą podróż.

- Globtroterzy udowadniali, że podróżowanie samolotem czy klimatyzowanym autobusem nie jest jedynym sposobem na odwiedzenie odległych zakątków świata. Dzięki charyzmie, poczuciu humoru i niezwykłej pasji można przemierzyć tysiące kilometrów i przeżyć przygody, których próżno szukać w turystycznych przewodnikach - mówi Justyna Wojciechowska, redaktor portalu ZnaneNieznane.pl, który świdnicki festiwal objął patronatem medialnym.

Duże zainteresowanie wzbudziła również prezentacja projektu „Autostopem ku wolności". Wyjazd od początku miał być pochwałą wolności i porozumienia międzykulturowego. Swoisty patronat nad imprezą objął Lech Wałęsa, z którym Paweł i Alek spotkali się przed wyjazdem do Iranu, Iraku i Gruzji. Będąc w podróży prosili napotkanych ludzi, aby opowiedzieli czym jest dla nich wolność.

Każda z ekip, która zaprezentowała swoją wyprawę zachęcała do poszukiwania własnych sposobów na podróżowanie. Wbrew pozorom przygód można szukać nawet we własnym regionie. - Staramy się pokazywać poszczególne regiony Polski jako miejsca fascynujące, które można odkrywać na nowo podczas każdej kolejnej wizyty - dodaje Justyna Wojciechowska z portalu ZnaneNieznane.pl.

ZnaneNieznane.pl to serwis stworzony dla miłośników podróży. Dzięki wygodnemu plannerowi w ciągu kilku minut stworzysz, dopasowany do indywidualnych potrzeb, plan wycieczki. Bogata lista artykułów opisujących atrakcje Śląska, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny umożliwia szczegółowe zapoznanie się z miejscami wartymi uwagi. Celem redaktorów ZnaneNieznane.pl jest stworzenie funkcjonalnego portalu, który promuje najciekawsze turystycznie miejsca w wymienionych regionach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ZnaneNieznane.pl
http://znanenieznane.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »