Rozrywka i wypoczynek » Prezenty

Filcowanie - z czym to się je

Filcowanie - z czym to się je
Zobacz więcej zdjęć »
Techniki wykorzystywane podczas tworzenia autorskiej biżuterii możemy dzielić na te mniej i bardziej znane, nie da się przy tym zaprzeczyć, że filcowanie zaliczane jest do drugiej z wymienionych tu grup.

Jego atutem jest dość duża łatwość wykonywania autorskich projektów nawet przez osoby, które nie mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w tym zakresie. Nie da się przy tym ukryć, że mówimy o technice znajdującej wiele zastosowań i wykorzystywanej nie tylko wówczas, gdy marzy się nam biżuteria inna niż wszystkie, ale i wówczas, gdy przedmiotem naszego zainteresowania są torebki i inne dodatki uzupełniające kobiecy strój.

Samo filcowanie, czy też - bardziej poprawnie - spilśnianie to oryginalna technika wytwarzania tkanin. Dziś stosowana jest przede wszystkim przez entuzjastów biżuterii artystycznej oraz strojów ludowych, nie można jednak zapominać o tym, że jeszcze kilkaset lat temu filcowanie na sucho i na mokro było stosowane powszechnie, a uzyskane w ten sposób tkaniny nie pełniły wyłącznie funkcji ozdobnej.

Ręcznie wykonane kule z filcu to zresztą wyłącznie baza dla oryginalnej biżuterii. Już one same nadają się do tego, by tworzyć z nich kolczyki, pierścionki i inne rodzaje biżuterii, filc może być jednak wzbogacany przez inne materiały sprawiające, że biżuteria staje się jeszcze bardziej kolorowa i zróżnicowana. Mówiąc o filcowaniu nie możemy nie wspomnieć i o tym, że mamy w jego przypadku do czynienia z techniką cieszącą się wyjątkową popularnością.

Zainteresowanie filcowaniem jest na tyle duże, że obecnie mamy do czynienia ze specjalnymi kursami, w czasie których możemy poznać sekrety tej techniki. W Internecie nie brakuje zaś sklepów, w których można zaopatrzyć się w asortyment umożliwiający filcowanie i tworzenie niezapomnianej biżuterii z wykorzystaniem tego rodzaju materiału. Warto o tym pamiętać w szczególności teraz, kiedy wielkimi krokami zbliżają się święta i mężczyźni zastanawiają się, co kupić na prezent pod choinkę dla swoich pań, ale także dla dzieciRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

karolka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »