Społeczeństwo » Społeczeństwo

Filmy na YouTube nawiązujące do 11 listopada

Filmy na YouTube nawiązujące do 11 listopada
Zobacz więcej zdjęć »
11 listopada - obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Setki tysięcy Polaków i Polek uczestniczą wtedy w marszach i uroczystościach związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z tej okazji, również na YouTube powstało kilka filmów o tej tematyce.

YouTube nie jest platformą, na której znajdują się tylko filmy rozrywkowe czy gameplaye, jest tam także miejsce na poważniejsze produkcje. Narodowe Święto Niepodległości to świetna okazja, aby przyjrzeć się filmom na YouTube, które poruszają poważną tematykę. O filmach poważnych i tych z przymrużeniem oka na YouTube pisze portal apynews.pl, który codziennie dzieli się aktualnościami i newsami z YouTube'owego i internetowego świata. Poniżej prezentujemy najciekawsze produkcje związane z dniem 11 listopada:

Historia

Z okazji Święta Niepodległości prowadzący kanał PRO100 zmoSTU postanowił nam w bardzo przejrzysty sposób przedstawić historię Polski od 966 roku aż do dzisiaj i odnieść się przy tym do Święta Niepodległości. W tym dniu warto pamiętać o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju - mówi YouTuber.

Kolejnym wartym uwagi filmem jest produkcja Wojtka z kanału Historia Bez Cenzury. W jednym ze swoich odcinków twórca opowiada o Ignacym Paderewskim - jednej z kluczowych postaci dla polskiej niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Instytut Pamięci Narodowej przygotował spot - wspaniałą animację, krótko opowiadającą o polskiej niepodległości. Po ostatnim wielkim sukcesie spotu "Niezwyciężeni", IPN bardzo się postarał, aby utrzymać poziom, co z pewnością się udało.

Co wiemy o niepodległości?

Z tego typu pytaniami udała się do przedszkola ekipa z kanału RzeczJasna. Dzieci zostały zapytane między innymi o to, czy znają Hymn Polski, czego dotyczy Święto Niepodległości i kiedy się ono odbywa. Odpowiedzi dzieci były przeróżne - od zupełnie niezwiązanych z tematem, po trafne, prawidłowe odpowiedzi. Poniżej możecie zobaczyć, co młodzi Polacy wiedzą o Święcie Niepodległości:

Czym jest wolność?

To pytanie usłyszeli przechodnie, którzy udzielili wywiadu dla kanału "NDK Official". Odpowiedzi pokazują, jak różnie ludzie postrzegają pojęcie wolności. Warto zapoznać się z tym filmem, aby usłyszeć odpowiedzi przechodniów. Produkcja skłania również widzów do przemyśleń nad tym, czym dla nas jest wolność i niepodległość.

Kolejną produkcją wartą uwagi, jest dzieło kanału "Niepodległa". W filmie usłyszymy odpowiedzi na pytanie "Dlaczego przygotowujesz obchody Święta Niepodległości?". Warto przekonać się, jak różne grupy ludzi poradziły sobie z odpowiedzią na to pytanie.

Święto Niepodległości, to jeden z niewielu momentów, kiedy Polacy jednoczą się i wspólnie przeżywają to święto. Świadczą o tym wielkie tłumy zgromadzone między innymi w stolicy, na głównych obchodach święta, ale także starannie przygotowane patriotyczne produkcje przez YouTuberów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )