Firma » Bankowość

Finanse na Dzień Dziecka

Finanse na Dzień Dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Produkty finansowe mogą być pomysłem na prezent dla dziecka. Uczą zarządzania pieniędzmi i sprawiają, że mały człowiek czuje się dorosły. Z kolei oferta polis posagowych pomaga gromadzić środki na start dziecka w dorosłe życie.

Ekstrakonto Junior z kartą Visa Electron Kredyt Banku pozwala samodzielnie zarządzać „kieszonkowym". Konto można otworzyć dla dziecka pomiędzy 13 a 18 rokiem.

Do rachunku dołączana jest bezpłatnie międzynarodowa karta Visa Electron Junior, którą można płacić także w Internecie. Do karty bank oferuje ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty, czy rabunku gotówki pobranej z bankomatu.
Młody klient ma stały i wygodny dostęp do środków na rachunku dzięki systemowi bankowości elektronicznej KB24. Uzupełnieniem konta jest lokata Junior.

Opłata za prowadzenie Ekstrakonta Junior wynosi 1 zł miesięcznie, a w programie Razem konto jest prowadzone bezpłatnie.

- Takie konto to dobry, praktyczny i tani sposób na naukę zarządzania własnymi finansami przez młodych ludzi. Konto i karta świetnie sprawdzają się np. podczas wakacji, gdy młodzież wyjeżdża na kolonie czy obozy, często za granicę. Korzystając z karty, dziecko ma pełną swobodę i bezpieczeństwo w dysponowaniu pieniędzmi zgromadzonymi na koncie. A rodzice - w razie potrzeby - mają możliwość „zasilenia" konta dziecka, nawet jeśli pociecha jest daleko poza domem. Co więcej posiadacz konta objęty jest bezpłatnym i bezterminowym ubezpieczeniem NNW na sumę 5000 zł. - mówi Monika Nowakowska, Dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku i WARTY.

Ponadto w ofercie życiowej WARTY znajduje się Ubezpieczenie Posagowe - program oszczędnościowo-ochronny dla dzieci. Środki zgromadzone na koncie polisy pomogą pokryć wydatki związane z edukacją i usamodzielnieniem się dziecka. Zebraną kwotę można wykorzystać po osiągnięciu wieku wskazanego w umowie, czyli pomiędzy 18 a 25 r. ż. Ubezpieczenie to też forma finansowego zabezpieczenia dziecka na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia uniemożliwiającego dalszą opiekę - śmierci lub inwalidztwa osoby wykupującej ubezpieczenie. Umowa ubezpieczenia może być zawarta na min. 5 lat przez każdą osobę, nawet niespokrewnioną z dzieckiem. Składkę z tytułu ubezpieczenia można opłacić jednorazowo lub systematycznie (miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, rocznie).

Do umowy podstawowej można dokupić wiele dodatkowych opcji, m.in.: przejęcie opłacania składki przez TUnŻ WARTA w przypadku całkowitego inwalidztwa osoby wykupującej polisę, Renta Posagowa czy Fundusz Posagowy, który pozwala zainwestować dodatkowe środki finansowe (poza ustalonymi składkami) i tym samym zwiększyć sumę kapitału końcowego, wypłaconego dziecku na koniec okresu ubezpieczenia. Skorzystanie z zgromadzonych w tym funduszu środków możliwe jest w każdym czasie jego trwania.

WARTA proponuje też drugą opcję oszczędzania dla dziecka - Ubezpieczenie Inwestycyjne. Część ochronna została tu zredukowana, główny nacisk położony jest na inwestowanie. Można ubezpieczyć dziecko, które ukończyło 1 rok życia, ale nie ma ukończonych 25 lat.

Polisę można rozszerzyć o Pakiet Wypadkowy Współubezpieczonego - ubezpieczenie życia i zdrowia rodziców lub opiekunów prawnych dziecka, który dodatkowo zabezpiecza na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Składkę można opłacić jednorazowo lub regularnie (miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, rocznie). Długoletnia inwestycja nagradzana jest premią ubezpieczeniową - im dłuższa inwestycja, tym wyższa premia ubezpieczeniowa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »