Firma » Biznes

Firmy podejrzewają konkurencję o przeprowadzanie ataków DDoS

Firmy podejrzewają konkurencję o przeprowadzanie ataków DDoS
Zobacz więcej zdjęć »
Więcej niż dwie na pięć (43%) firm, które padły ofiarą ataku DDoS na swój system IT, uważa, że za takim incydentem stała ich konkurencja. Z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International wynika, że rynkowi rywale są postrzegani jako bardziej prawdopodobni sprawcy takich ataków.

Na cyberprzestępców wskazywały mniej niż dwie ofiary na pięć (38%).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W przeprowadzonym przez Kaspersky Lab badaniu „Zagrożenia dla bezpieczeństwa IT 2016”* ustalono, że za najbardziej prawdopodobną przyczynę ataku DDoS mającego na celu zatrzymanie funkcjonowania infrastruktury IT — uważa się sabotaż przemysłowy, który uplasował się wyżej niż spisek polityczny oraz zemsta na firmie z pobudek osobistych. Tylko jedna na pięć ofiar ataków (20%) kierowała podejrzenia na zagraniczne rządy oraz tajne służby. Niemal tyle samo (21%) podejrzewało niezadowolonych byłych pracowników.   

Patrząc na problem globalnie, ponad połowa (56%) ofiar ataków DDoS w regionie Azji i Pacyfiku podejrzewa konkurencję, natomiast więcej niż jedna czwarta — obce rządy (28%). W regionie tym jako przyczynę ataków częściej upatruje się również urazy osobiste — jedna firma na trzy (33%) wini byłych pracowników. Z kolei w Europie Zachodniej tylko jedna trzecia (37%) firm podejrzewa nieczystą grę ze strony swojej konkurencji, a jedna piąta (17%) wini rządy obcych krajów.     

Rozpatrując podejście do badanej kwestii w zależności od rozmiaru firmy, należy wskazać, że mniejsze firmy są bardziej skłonne podejrzewać swoją konkurencję o przeprowadzenie zaawansowanego ataku DDoS. Takie podejrzenie wyraża 48% przedstawicieli małych i średnich firm i tylko 36% przedsiębiorstw. Z kolei respondenci z dużych firm w większym stopniu obwiniają byłych pracowników oraz obce rządy.  

Badanie nie pozostawia wątpliwości – firmy uważają, że ich systemy IT oraz prywatne dane znajdują się pod ostrzałem ze wszystkich stron powiedział Kirył Iłganajew, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection, Kaspersky Lab. Ponieważ ataki DDoS występują często, a ich skutki mogą stanowić poważny cios, wiele firm podejrzewa, że stoi za nimi ich konkurencja, która szuka sposobów, aby sparaliżować działalność rynkowych rywali, a następnie ukraść im klientów. Zważywszy na coraz powszechniejsze stosowanie takich nieuczciwych taktyk, firmy muszą zwiększyć swoje szanse w tej grze, aby zapewnić sobie ochronę i nie być podatnymi na ataki.   

Aby pomóc firmom bronić się przed atakami DDoS — niezależnie od ich źródła — Kaspersky DDoS Protection oferuje kompletne, zintegrowane rozwiązanie, które zawiera wszystko, czego potrzebuje firma, aby zminimalizować zagrożenie ze strony tego typu działań. Rozwiązanie umożliwia firmom niezakłócone działanie, chroniąc je przed najbardziej złożonymi i intensywnymi atakami. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/ddos-protection.

*Zagrożenia dla korporacyjnego bezpieczeństwa IT to coroczne badanie przeprowadzane przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International. W 2016 r. zapytano ponad 4 000 przedstawicieli małych, średnich (50 do 999 pracowników) i dużych firm (1000+) z 25 państw o ich opinię na temat bezpieczeństwa IT oraz o rzeczywiste incydenty, z którymi musieli się zmagać.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »