Dom » Architektura

Fit out w kontekście projektu

Fit out w kontekście projektu
Zobacz więcej zdjęć »
Projektowanie biur bardzo pozornie wydaje się niezwykle prostym i przyjemnym dla architektów zadaniem. Szczególnie że rozkład pomieszczeń w zależności od ilości pięter w budynku często będzie taki sam na każdym poziomie.

Niestety, ale w dzisiejszych czasach odpowiednia aranżacja jest niezwykle ważna i potrzebna.

Biura i pomieszczenia w nich stworzone, mają przede wszystkim spełniać kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest właściwe dostosowanie do wymagań pracowników i specjalizację ich pracy. Warto zastosować w projekcie rozwiązania, które będą nie w ograniczały kontaktu i komunikacji między pracownikami z jednego działu. W ten prosty sposób można zaoszczędzić chodzenia i zbędnego poruszania się z pomieszczenia do pomieszczenia.Czym kierować się podczas projektowania? Charakterystyką firmy!

Po krótkim przeanalizowaniu tematyki projektowania biur warto zastanowić się, czym konkretnie powinien kierować się architekt, podczas tworzenia projektu biura. Szczególnie że właściwe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na wymagania logistyczne, ale przede wszystkim kluczowe w sprawnym funkcjonowaniu firmy. Dlatego bardzo ważne jest, aby architekt poznał charakterystykę firmy i na jej podstawie zrealizował projekt. 

Pojęcie fit-out jest niezwykle ciekawym, ale i bardzo trafnym określeniem w kontekście projektowania biura. Fit-out to nie tylko indywidualny projekt, ale też aranżacja. Architekci jeszcze przed wprowadzeniem aranżacji, musi dokładnie poznać firmę - w jakiej branży się znajduje, jaką ma charakterystykę i jakie potrzeby. Wszystkie te elementy, które zostaną wykonane poprawnie, powinny wpłynąć pozytywnie nie tylko na zadowolenie pracowników, ale także odbiór firmy w oczach klientów. 

Stworzenie projektu, który nie będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb danej firmy może wpłynąć nie tylko negatywnie na nastroje wśród osób zatrudnionych, ale także w odbiorze przez partnerów biznesowych. Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonującą firmę, w której zła aranżacja biura zaburzyła komunikację między pracownikami. Naturalnie pozornie może wydawać się to błahym problemem, to w perspektywie czasu z całą pewnością może odbić się na wynikach firmy. 

InterBiuro - kompleksowe realizacje Fit Out.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »