Dom » Budownictwo

Fix&Go marki Bostik – nie wyrzucaj, sklej i wykorzystaj ponownie

Fix&Go marki Bostik – nie wyrzucaj, sklej i wykorzystaj ponownie
Zobacz więcej zdjęć »
Niezależnie od tego, czy przemierzyły z nami tysiące kilometrów górskich wędrówek, czy każdego dnia korzystamy z nich podczas treningów biegowych, czy też po prostu mamy do nich sentyment – z ulubionymi butami trudno się rozstać.

Fix&Go to jednoskładnikowy klej na bazie poliuretanów dedykowany do naprawy obuwia. Ze względu na niezwykłą elastyczność oraz szeroki zakres klejonych materiałów Fix&Go marki Bostik sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach – z powodzeniem wykorzystamy go w pracach kaletniczych, np. do naprawienia ulubionej skórzanej torby czy paska. Klej Fix&Go powinien się znaleźć w wyposażeniu każdego plecaka turystycznego – nadaje się również do łączenia tkanin, np. rozdartego namiotu czy odzieży trekkingowej. Po utwardzeniu produkt wykazuje odporność na szeroki zakres temperatur, sprawdzi się zarówno w letniej spiekocie, jak i w czasie przeszywających mrozów (zachowuje swoje właściwości od -30oC do +80oC). Również woda i zmienne warunki atmosferyczne, jak śnieg, deszcz, promieniowanie UV nie wpływają negatywnie na trwałość łączenia, dlatego klej ten może być stosowany do naprawy obuwia eksploatowanego w trudnych warunkach, tj. butów sportowych lub trekkingowych.

Ekspresowa naprawa – trwałość na lata

Fix&Go marki Bostik pozwala na łączenie wielu rodzajów materiałów: skóry, skaju, gumy, tkanin powlekanych, większość tworzyw sztucznych, filcu, a nawet drewna. Odpowiednia konsystencja i łatwość aplikacji sprawiają, że klejenie przy pomocy Fix&Go jest dziecinnie proste. Wystarczy zadbać, by łączone materiały były czyste i suche, wole od pyłu oraz tłuszczu. Produkt należy nanieść dokładnie na obie powierzchnie za pomocą pędzla lub końcówki dozującej i odczekać ok. 5 minut – klej powinien być prawie suchy w dotyku. W przypadku łączenia materiałów o wysokiej chłonności, np. filcu należy nanieść drugą warstwę i ponownie odczekać 5 minut. Po tym czasie trzeba mocno docisnąć oba elementy do siebie i jeśli jest taka możliwość – zacisnąć w imadle stolarskim. Noski i krawędzie podeszew warto ostukać dodatkowo gumowym młotkiem. Następnie należy pozostawić je na 12 godzin do uzyskania pełnej trwałości. Łączenie jest odporne na zgniatanie, ściskanie i pozostaje elastyczne, dlatego naprawione w ten sposób obuwie będzie nam służyło jeszcze przez długi czas. Klej nie zawiera szkodliwego toluenu i cykloheksanu, a dzięki temu, że jest bezbarwny nadaje się do naprawy obuwia każdego koloru.

Po co wyrzucać rozklejone lub uszkodzone buty, jeśli można im nadać drugie życie. Naprawianie obuwia jest nie tylko bardziej eko, ale również pozwala dłużej cieszyć się ich wygodą i niezawodnością. Z Fix&Go od marki Bostik odnowione buty nie stracą swoich właściwości i będą nam służyć podczas kolejnych wypraw.

 

www.bostik.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »