Rozrywka i wypoczynek » Gry

Fortinet chroni sieć Lotto

Fortinet chroni sieć Lotto
Zobacz więcej zdjęć »
Veracomp SA, wyłączny dystrybutor produktów Fortinet w Polsce, dostarczył wraz z integratorem bezpieczne.it sprzęt do zabezpieczenia sieci informatycznej Totalizatora Sportowego.

Rozwiązanie oparte na produktach FortiGate, FortiManager oraz FortiAnalyzer ma za zadanie chronić infrastrukturę sieciową we wszystkich placówkach na terenie naszego kraju. Główne korzyści ze zmian, to oszczędności i gwarancja ciągłości działania aplikacji.

Wdrożenie, które koordynowała firma bezpieczne.it, obejmowało uruchomienie zabezpieczeń w sieci WAN dla Totalizatora Sportowego w całej Polsce. W skład rozwiązania weszły: klaster urządzeń FortiGate, FortiManager, oraz FortiAnalyzer dla centrali oraz dwadzieścia mniejszych urządzeń FortiGate dla lokalizacji terenowych. Określenie potrzeb klienta w tak dokładny sposób było możliwe dzięki przeprowadzonym testom przygotowawczym, do których sprzęt jak i wsparcie techniczne udostępnił Veracomp SA. Wdrożenie trwało zaledwie 3 tygodnie od momentu wyłonienia wykonawcy. Przygotowano bardzo szczegółowy terminarz prac, z rozpisaniem działań na godziny. Sukcesem zespołu wdrożeniowego, był brak świadomości pracowników Totalizatora przełączenia na nowy system.


„Od początku uczestniczyłem w realizacji tego projektu. Długi proces przygotowawczy i przeprowadzone testy pozwoliły nam nie tylko zdefiniować, ale i w pełni zobrazować nasze potrzeby i w jasny sposób nakreślić kierunek zmian. Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, którego funkcjonalności najbardziej pokrywają się z profilem naszej firmy. Nie można tutaj mówić o przypadku, gdyż wyboru dokonaliśmy w sposób bardzo rzetelny i świadomy opierając się na własnych doświadczeniach, a wiedza praktyczna jest dziś rzadkim przywilejem i nie zawsze można dokonać weryfikacji rozwiązania poprzez jego wdrożenie pilotażowe. To był najważniejszy z etapów podejmowania decyzji. Choć nie był łatwy, to jednak udało się doprowadzić do satysfakcjonującego końca” – wyjaśnia Jacek Włoda, dyrektor IT Totalizatora Sportowego. „Trudno nie wspomnieć zaangażowaniu niższej kadry technicznej w cały projekt i ich pozytywnej opinii podkreślającej intuicyjny bezproblemowy interfejs wybranej technologii” - dodaje.
Rok 2008 był czasem zmian dla Totalizatora. W ślad za tym wystąpiła potrzeba dostosowania infrastruktury przedsiębiorstwa do oczekiwań rynku i stawianych przed firmą celów biznesowych. Strategia rozwoju obejmowała nie tylko zwiększenie liczby oddziałów, ale zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie sieci informatycznej. Wyboru dokonano na podstawie szczegółowej analizy rynkowej. Firma porównywała kilka różnych technologii wiodących producentów, przeprowadzono odpowiednie testy. Wybór padł na rozwiązania akcelerowane sprzętowo. W tej grupie Fortinet jest leaderem, rozwiązanie tego producenta także najlepiej wypadło w trakcie wdrożenia pilotażowego, więc podjęto decyzję o zakupie urządzeń tej marki.

„Główne korzyści ze zmian w infrastrukturze sieciowej, to oszczędności. System jest centralnie zarządzany. Nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów w oddziałach terenowych. Rozwiązanie zestawia automatycznie szyfrowane łącza zapasowe w przypadku awarii lub zakłóceń w pracy operatora zewnętrznego, dając gwarancję ciągłości działania aplikacji biznesowych. Ewentualne zagrożenia bezpieczeństwa są wykrywane w miejscu pojawienia się. Stały monitoring i analiza pozwala na planowanie pojemności systemu. Na bieżąco analizowany jest również ruch pracowników firmy i ich produktywność. Dzięki wprowadzonym zmianom, wszystkie posiadane przez centralę i oddziały łącza są wykorzystywane w optymalny sposób. Nic się nie może zmarnować” – podkreśla J. Włoda.


Dokonane zakupy były tak przemyślane, aby w sposób kompleksowy zabezpieczyć potrzeby Totalizatora na najbliższe 4 lata. Firma ma również na uwadze konieczność aktualizacji rozwiązania i ciągłego ulepszania systemu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Veracomp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »