Społeczeństwo » Społeczeństwo
FRANCE 24 – WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ I… AKTUALNOŚĆ
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Uruchomiona w grudniu 2006 roku telewizja France 24 powstała jako francuski odpowiednik i alternatywa dla anglosaskich i panarabskich kanałów informacyjnych o globalnym zasięgu. Obecnie dociera do 315 milionów gospodarstw domowych w 180 krajach na całym świecie, nadając program 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w trzech językach: po angielsku, francusku i arabsku.
Ponad 450 dziennikarzy, pracujących w paryskiej redakcji stacji, reprezentujących 35 narodowości oraz 142 biura korespondenckie odpowiadają za dostarczanie każdego dnia średnio 144 biuletynów informacyjnych w trzech językach. Oprócz codziennych piętnastominutowych przeglądów najświeższych informacji z całego świata, na ofertę France 24 składa się także około 30 autorskich programów publicystycznych prezentujących szerszy kontekst bieżących wydarzeń. Materiały dostarczane przez reporterów, analizy wydarzeń regionalnych, raporty ze świata biznesu, talk showy, magazyny sportowe, kulturalne i lifestylowe – wszystkie te programy pozwalają widzom na szersze spojrzenie i lepsze zrozumienie zjawisk zachodzących we współczesnym świecie. - Zróżnicowane pochodzenie naszych dziennikarzy, ich odmienny kulturowy „background”, a przy tym najwyższy poziom profesjonalizmu, stanowią unikalną wartość France 24. Dzięki temu w naszych programach przekazujemy informacje uwzględniając różne punkty widzenia, zawsze w poszanowaniu pluralizmu, zasad dialogu, wolności słowa i niezależności dziennikarskiej – wartości tak bardzo cenionych przez widzów na całym świecie – podkreśla Dyrektor France 24, Marc SAIKALI.
Choć stacja utrzymuje się w większości ze środków publicznych, zbudowała swoją reputację jako medium niezależne i wolne od nacisków ze strony rządzących. Zasady redakcyjne stacji opierają się na jasnym oddzieleniu faktów od opinii przy jednoczesnym przedstawianiu różnych punktów widzenia. - Dostarczamy informacji rzetelnych, istotnych, aktualnych, a w ich przekazywaniu mamy zawsze na uwadze ludzką godność – nie przekraczamy pewnych granic - dodaje Marc SAIKALI.
Praca zespołu tworzącego program France 24 była wielokrotnie doceniana w międzynarodowych konkursach dziennikarskich, szczególnie w kategorii reportaży. Równie dużą popularnością i uznaniem cieszą się inne autorskie programy, które prezentują świeże spojrzenie na ludzi i miejsca, gdzie rozgrywają się prezentowane wydarzenia.
Jednym z nich jest magazyn Revisited, Life after the Headlines, w którym reporterzy France 24 powracają do miejsc, gdzie miały miejsce głośne, relacjonowane przez media wydarzenia, by sprawdzić – niekiedy po krótkim czasie, a czasem po wielu latach, jak świadkowie i bohaterowie tych zdarzeń radzą sobie z odbudowaniem swojego życia.
Z kolei „The Observers” to interaktywny program tworzony wyłącznie w oparciu o amatorskie materiały dostarczane przez widzów. Można je oglądać zarówno na stronie internetowej stacji, jak i na antenie kanału. Obecnie już ponad 6000 „Obserwatorów France 24” tworzy sieć dziennikarzy-amatorów i przesyła swoje nagrania ze wszystkich zakątków świata.
France 24 należy do FRANCE Medias Monde (FMM) - grupy medialnej skupiającej francuskich nadawców radiowych i telewizyjnych o międzynarodowym zasięgu, obejmującej oprócz France 24 także międzynarodową stację radiową RFI nadającą w 14 językach, oraz arabskojęzyczną stację radiową Monte Carlo Doualiya. France Médias Monde posiada także udziały i jest partnerem francuskojęzycznego kanału TV5MONDE. France 24 i dwie siostrzane radiostacje każdego tygodnia są oglądane i słuchane przez blisko 100 milionów ludzi na całym świecie, a na Facebooku i Twiterze ich profile śledzi 35 milionów osób.
W Polsce France 24 można oglądać za pośrednictwem wszystkich platform satelitarnych, większości sieci kablowych, poprzez usługi IPTV, a także poprzez stronę internetową i aplikacje mobilne. www.france24.com oferuje łatwy dostęp do treści w 3 wersjach językowych, live streaming oraz usługę VOD. Widzowie mogą śledzić najświeższe informacje także na profilach stacji na Facebooku; na: https://www.facebook.com/FRANCE24/ po francusku oraz na https://www.facebook.com/FRANCE24.English po angielsku. W Polsce France 24 większość operatorów (platformy cyfrowe i sieci kablowe) nadaje dwie wersje językowe kanału : angielską i francuską. Więcej informacji, o tym jak odbierać France 24 dostępnych jest na : http://www.france24.com/en/how-to-watch-on-tv
O France 24, kanale należącym do France Médias Monde
Międzynarodowy kanał informacyjny France 24 został założony w 2006 roku jako alternatywa dla anglosaskich mediów informacyjnych. Stacja jest częścią grupy France Médias Monde, publicznej spółki skupiającej francuskich nadawców radiowych i telewizyjnych o międzynarodowym zasięgu. Dziś kanał France 24 dostępny jest w 180 krajach docierając do 315 milionów gospodarstw domowych. Stacja nadaje swój program 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w trzech wersjach językowych: po francusku, angielsku oraz arabsku. W samej tylko Francji, France 24 zatrudnia 430 dziennikarzy z 35 krajów. Współpracując ze 140 zagranicznymi biurami korespondencyjnymi posiada sieć korespondentów na całym świecie. Polskim korespondentem stacji jest Gulliver Cragg. W Polsce France 24 można oglądać w wersji francuskiej lub angielskiej. Kanał jest obecny w 98% gospodarstw domowych mających dostęp do płatnej telewizji za pośrednictwem wszystkich platform satelitarnych, większości sieci kablowych oraz poprzez usługi IPTV. Ostatnio France 24 dołączył także do oferty catch up Orange TV. Programy France 24 można oglądać również on-line poprzez www.france24.com. Najświeższe informacje ze świata dostępne są również na profilach stacji na Facebooku: https://www.facebook.com/FRANCE24.English i na Twitterze: https://twitter.com/france24
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Naruszew
|
Komentarze (0)