Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Fundacja Urtica Dzieciom otrzymała status OPP

Fundacja Urtica Dzieciom otrzymała status OPP
Zobacz więcej zdjęć »
Krajowy Rejestr Sądowy przyznał Fundacji Urtica Dzieciom status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

- To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie naszej wiarygodności. I zaszczyt, bo od teraz znajdujemy się w cenionej grupie organizacji pozarządowych posiadających status OPP - mówi Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Co OPP oznacza dla fundacji?

Posiadanie statusu wiąże się z szeregiem przywilejów, ale także z nowymi obowiązkami. Do grona organizacji pożytku publicznego dostają się tylko te organizacje, które nieprzerwanie prowadzą swoją działalność przez co najmniej dwa lata. Spełniają także szereg warunków, z których najważniejsze w przypadku Fundacji Urtica Dzieciom to pomoc dzieciom walczącym z rakiem, wsparcie ich rodzin oraz pełna transparentność wydatków (cały dochód organizacji przeznaczony jest na działalność pożytku publicznego).

Dzięki OPP darczyńcy mają większą paletę wparcia fundacji, choćby poprzez przekazanie swojego 1% należnego państwu podatku. - Już dziś zachęcamy, aby w deklaracjach podatkowych wpisywać numer KRS 0000693315, wskazując Fundację Urtica Dzieciom do otrzymania 1% podatku. Wszystkie pieniądze zebrane tą drogą trafią na finansowanie projektów realizowanych na rzecz dzieci chorych na raka - zapewnia Anna Marusia.

Jak zmienią się działania fundacji?

Przyznanie statusu OPP pozwala fundacji na rozwinięcie skrzydeł. Wraz z nowymi środkami Fundacja Urtica Dzieciom będzie mogła dotrzeć z pomocą do większej liczby potrzebujących. Już dziś organizacja współpracuje ze wszystkimi oddziałami onkologicznymi dla dzieci w Polsce, jednak potrzeby te są tak duże, że nie zawsze udaje się je wszystkie zrealizować. Ze wsparciem pochodzącym z 1% będzie to o wiele łatwiejsze.

Fundacja planuje m.in. kontynuować swoje sztandarowe projekty: warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria", turnusy terapeutyczne „Urtica Dzieciom Camp". Na pewno odbędzie się też coroczna licytacja obrazów malowanych przez podopiecznych fundacji, choć w tym roku - z powodu pandemii - w zmienionej formule. W planach fundacji jest także wydanie kolejnej części „Vademecum onkologii dziecięcej". Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multumwroc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »