Firma » Finanse

Future Healthcare: nowa wizja rynku ubezpieczeń zdrowotnych

30 stycznia oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w Polsce międzynarodowa firma Future Healthcare.

Dzięki swojemu innowacyjnemu i sprawdzonemu modelowi biznesowemu może ona zmienić polski rynek prywatnych ubezpieczeń medycznych. Ich wejście może oznaczać dla pacjentów szybszy dostęp do opieki medycznej, a dla placówek medycznych większą liczbę pacjentów i więcej pieniędzy.

 

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że tylko w II kw. 2017 r. liczba posiadaczy prywatnych ubezpieczeń medycznych wzrosła o 26. proc. - tym samym polisy zdrowotne ma już 2,1 mln Polaków.  Eksperci działającej od piętnastu lat w Europie Zachodniej firmy Future Healthcare, widzą wielki potencjał w przyszłości tego rynku w Polsce i zakładają, że może objąć aż 9 milionów klientów, a jego wartość może sięgnąć nawet 9 miliardów złotych. Future Healthcare, wkraczając do Polski ze swoim nowatorskim modelem, chce wprowadzić innowacje na tym rynku, a tym samym może przyczynić się do jego znaczącego wzrostu.

„Polski rynek ubezpieczeń zdrowotnych rozwija się bardzo dynamicznie i jest na nim miejsce na zaproponowanie efektywnej, nowej formy współpracy z dostawcami medycznymi. Współpracujemy z nimi na zasadzie Fee-for-Service, czyli działając w imieniu zakładów ubezpieczeń, płacimy bezpośrednio za usługi” – mówi Filipe Simoes de Almeida, Członek Zarządu Future Healthcare.

Takie podejście przekłada się na połączenie interesów pacjentów, szpitali oraz klinik. W interesie dostawców jest jak najszybsze wykonanie usługi opieki zdrowotnej, bo im więcej wymaganych usług świadczonych na rzecz ubezpieczonego, tym więcej może zarobić partner medyczny Future Healthcare. Dodatkową zaletą jest również wyjątkowo krótki okres płatności na rzecz dostawców należących do sieci – nie dłużej niż 20 dni.

Znaczącym elementem oferty Future Healthcare jest nowoczesna platforma internetowa FH.net, która umożliwi kontrolowanie wszystkich interakcji pomiędzy klientem a dostawcą medycznym. Pozwala ona na dużą elastyczność w dopasowaniu oferty, a także na lepszą kontrolę jakości i kosztów oraz na szybszą obsługę pacjentów.

„Na krajowym rynku nie mamy rozwiązania, które pozwalałoby na efektywne zarządzanie tymi procesami w sposób całkowicie zdematerializowany i zautomatyzowany. Platforma FH.net jest integralnym elementem innowacyjnego podejścia Future Healthcare, które może sprawić, że rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce stanie się o wiele bardziej dynamiczny”– zapowiada Stanisław Borkowski, Partner Future HealthCare.

Wejście Future Healthcare do Polski bardzo pozytywnie ocenia Andrzej Sokołowski, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych:

„Proponowany model biznesowy to wielka szansa dla polskiego prywatnego rynku usług medycznych, szczególnie tych szpitalnych. To okazja na podniesienie ruchu klientów w placówkach i pozyskania dodatkowego strumienia dochodów od ubezpieczycieli prywatnych.”

 

***

Future Healthcare jest prywatną grupą międzynarodową utworzoną w 2003 roku, z centralą
w Lizbonie oraz biurem sprzedaży międzynarodowej w Zurychu.

Firma obecnie zarządza Międzynarodową Siecią Usługodawców Medycznych:

·         Usługi Medyczne

·         Usługi Stomatologiczne

·         Usługi Okulistyczne

·         Usługi Poprawy Zdrowia i Samopoczucia

·         Apteki

 

Więcej informacji na temat Future HealthCare można znaleźć na stronie: polska.future-health.careRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MateuszG

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »