Dom » Budownictwo

Gazowe kotły kondensacyjne MGK-2 – duże możliwości w kompaktowym wydaniu

Gazowe kotły kondensacyjne MGK-2 – duże możliwości w kompaktowym wydaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Znalezienie kotła grzewczego, który w pełni sprosta wymaganiom odbiorców przemysłowych i instytucjonalnych, może stanowić wyzwanie. Okazuje się jednak, że nie jest to zadanie niewykonalne.

W ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. dostępne są bowiem gazowe kondensacyjne kotły – MGK-2, które cechują się m.in. szerokim zakresem mocy grzewczej (130 – 690kW), niezwykle wydajną sprawnością urządzenia do 110%, a przy tym cichą pracą i prostotą obsługi. Dzięki nim w zakładach przemysłowych i obiektach wielkokubaturowych, zagwarantowany będzie odpowiedni komfort cieplny w chłodne dni. 

W społecznej świadomości dominuje przekonanie, że tzw. sezon grzewczy w obiektach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych, firmach czy instytucjach rozpoczyna się wraz z nadejściem października. Tymczasem pogoda w naszym kraju bywa nieprzewidywalna i pierwsze chłody przychodzą w różnym terminie. Czasem jest to już połowa września, innym razem – dopiero początek listopada. Z uwagi na taką nieobliczalność aury trzeba mieć pewność, że instalacja grzewcza w firmie będzie zawsze funkcjonowała bez zarzutu. Nowoczesne kotły kondensacyjne serii  MGK-2-130/170/210/250/300/390/470/550/630 firmy Wolf są wydajne, funkcjonalne i proste w obsłudze, dlatego też w każdym momencie są w stanie zagwarantować odpowiedni komfort cieplny osobom przebywającym w budynku. Niezawodność i efektywność tych urządzeń to przede wszystkim zasługa wykonanego z wytrzymałego stopu aluminiowo-krzemowego i odpornego na korozję wymiennika ciepła. W zależności od wybranego modelu nominalna moc grzewcza kotła wynosi od 118 kW (MGK-2-130) do 584 kW (MGK-2-630) przy temperaturze 80/60oC i od 126 kW do 627 kW przy temperaturze 50/30oC. Zakres pracy palnika gazowego - modulacja w zakresie obciążeń od 17 do 100%, gwarantuje uzyskanie wysokiej sprawności dochodzącej aż do 110%. Dodatkowym atutem kotłów kondensacyjnych MGK-2-130/210/250/300/390/470/550/630 firmy Wolf jest fakt, że m.in. układ sterowania został wyposażony w nowoczesny system regulacji  - automatyczna praca urządzenia wg. temperatury zewnętrznej, elektroniczny zapłon, systemy bezpieczeństwa pracy urządzenia. Warto pokreślić, że w przypadku kaskadowej konfiguracji do 5 gazowych kotłów firmy Wolf można uzyskać łączną moc grzewczą aż do 3,5 MW, co pozwala na bezproblemowe ogrzanie nawet bardzo dużych obiektów: firm, szkół czy obiektów przemysłowych.

Kocioł na miarę potrzeb

Budynki przemysłowe, małe fabryki, a także szkoły, przedszkola czy obiekty kulturalne wymagają zazwyczaj instalacji grzewczej o różnej wydajności i dopasowanej do różnych wymagań technicznych. Urządzenia typu MGK-2-130/170/210/250/300/390/470/550/630 firmy Wolf są fabrycznie dostosowane do eksploatacji na gazie ziemnym E i LL, co czyni je rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Kompaktowa budowa i niewielkie rozmiary sprawiają natomiast, że kotły mogą być ustawione nawet w niedużych kotłowniach i bez przeszkód można dosunąć je do ściany (wszystkie przyłącza – zasilanie c.o., powrót c.o. oraz przyłącze gazu umiejscowione na górze urządzenia). Szybki i łatwy montaż to z kolei zasługa wstępnie zmontowanych elementów izolacyjnych oraz obudów, a także przygotowania złącz elektrycznych i hydraulicznych już na etapie produkcji. Z punktu widzenia użytkownika niezwykle ważne jest również, że firma Wolf zadbała o łatwy dostęp do wszystkich elementów kotła – dostęp serwisowy z przodu oraz boku urządzenia. Taki zabieg bardzo ułatwia obsługę kotła, a także jego konserwację. System automatyki kotłowej został tak przygotowany aby obsługa kotła typu MGK-2 była łatwa i prosta, a dodatkowo w połączeniu z modułem komunikacji internetowej dostępna z każdego miejsca na ziemi (możliwość połączenia internetowego) i przystosowana do wszelkich wymagań instalacji grzewczej.

Więcej informacji na produktów firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl   

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

05-806 Komorów k. Warszawy 

tel. 22 720 69 01

fax 22 720 69 02

email: wolf(at)wolf-polska.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2017-06-05 21:47:24

    Ja tam za bardzo się nie znam na kotłach gazowych, ale znajomy podrzucał ofertę http://www.modern-tech.com.pl/ i podobno jest warta uwagi. Może komuś się przyda.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »