Motoryzacja » Transport

GEFCO otwiera nowy magazyn w strefie logistycznej portu Tanger Med

Obiekt o powierzchni 10 tys. m2 posiada 11 doków załadunkowych i rozładunkowych

GEFCO, światowy ekspert w zarządzaniu multimodalnym łańcuchem dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, uruchomiło magazyn w Maroku. Nowy obiekt ma wspierać ekspansję firmy na ważnym rynku, na którym działają wiodący na świecie dostawcy 3PL i przemysłowi. Ponadto GEFCO rozwija sieć powierzchni magazynowych w innych krajach. W Polsce to 6 magazynów o powierzchni 100 tys. m2, zintegrowanych z międzynarodową siecią GEFCO, w tym największy i najnowszy obiekt w Psarach pod Wrocławiem.
Nowy, otwarty w styczniu 2021 roku obiekt o powierzchni 10 000 m² znajduje się w strefie logistycznej kompleksu portowego Tanger Med - "Medhub", która jest uważana za główną bramę logistyczną do rynków europejskich i afrykańskich z dostępem do ponad miliarda klientów.
 
Nowy magazyn w Maroku umożliwi GEFCO świadczenie pełnego wachlarza rozwiązań, w tym przepraw przez Cieśninę Gibraltarską oraz usług celnych. Rozszerzy również zakres usług magazynowych i transportowych, które Grupa GEFCO już teraz oferuje wielu klientom, szczególnie w sektorze przemysłowym. Z nowych powierzchni GEFCO w Tanger Med będzie korzystać ponad 135 firm i dostawców z branży motoryzacyjnej, w tym m.in. PSA, Continental, Faurecia, 3M, Novares i Valeo.

 
„To ważna chwila dla branży logistycznej w Afryce, a zwłaszcza w krajach Maghrebu" - mówi Sebastien Roger, Dyrektor Generalny, GEFCO Maroko. „Mocną stroną Maroko jest siła roboczą, światowej klasy infrastruktura, taka jak port Tanger Med, oraz ogromne możliwości rozwoju dzięki strategicznemu położeniu geograficznemu. Naszym celem jest dalsze inwestowanie w Maroku, aby zapewnić klientom w tym regionie najbardziej elastyczne, inteligentne i innowacyjne rozwiązania".

Nowy obiekt GEFCO w Tangerze spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Między innymi został wyposażony w 20 kamer bezpieczeństwa, które zapewniają nadzór 24/7, a także najnowocześniejszy system przeciwpożarowy i dwie rampy bezpieczeństwa.
 
„Strefa Logistyczna Tanger Med oferuje ponad 200 ha powierzchni, w tym gotowe magazyny przystosowane do zaawansowanych operacji logistycznych. Jest w pełni zintegrowana z portem Tanger Med, oferując tym samym cotygodniowe połączenia z ponad 186 portami na całym świecie. Nasza Strefa Logistyczna jest doskonałym wyborem dla dużych międzynarodowych korporacji i operatorów logistycznych, którzy chcą zoptymalizować swoje operacje logistyczne i redystrybuować przepływ towarów do Afryki, Europy i Ameryki" - powiedział Rachid Houari, dyrektor generalny Medhub.

Nowy magazyn wzmacnia pozycję GEFCO w Maghrebie, kluczowym obszarze geograficznym dla firmy. W ostatnich latach Grupa GEFCO zrealizowała tam znaczące inwestycje strategiczne. W sierpniu 2018 roku GEFCO przejęło GLT - firmę wyspecjalizowaną w transporcie Europa-Maroko i wiodącego operatora przepraw przez Cieśninę Gibraltarską. W 2019 roku GEFCO uruchomiło transport kolejowy pojazdów Grupy PSA z fabryki w Kenitrze, a pod koniec 2020 roku utworzyło ośrodek zarządzania Groupe PSA Client Cluster General Management dla Półwyspu Iberyjskiego i Maroka.
 
Dzięki tym inwestycjom GEFCO jest obecnie marokańskim liderem branży logistycznej, dostarczając rozwiązania multimodalne z wykorzystaniem transportu drogowego, morskiego i lotniczego, a także logistykę pojazdów gotowych, magazynowanie, usługi celne i podatkowe, opakowania wielokrotnego użytku oraz rozwiązania dla pilnych dostaw dla szerokiego grona klientów.
 
Grupa GEFCO inwestuje również w rozwój lokalnych platform logistycznych i usług magazynowania w innych krajach na świecie. Na przykład, w 2020 roku GEFCO uruchomiło swój największy magazyn w Polsce, w Psarach pod Wrocławiem, o powierzchni 32500 m2, który zwiększa możliwości ogólnopolskiej sieci magazynów GEFCO, zlokalizowanych w okolicach Warszawy, Łodzi, Poznania i Wrocławia. Z usług magazynowych GEFCO Polska korzystają firmy z różnych sektorów - od branży motoryzacyjnej przez technologiczną po rolniczą czy farmaceutyczną.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GEFCO Polska
http://pl.gefco.net/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »