Firma » Bankowość

Generali i DnB NORD oferują nowy produkt inwestycyjny

Generali i DnB NORD oferują nowy produkt inwestycyjny
Zobacz więcej zdjęć »
Generali we współpracy z Bankiem DnB NORD wprowadza nową polisę lokacyjną NORD FORTJENE. Zysk z inwestycji odpowiada lokacie bankowej oprocentowanej 7% w skali roku. W ramach oferty klienci mają do wyboru dwa okresy ubezpieczenia: 6 lub 12 miesięcy.

Polisa Lokacyjna NORD FORTJENE łączy cechy lokaty bankowej (ze 100-proc. ochroną kapitału oraz gwarantowaną wypłatą zysku w wysokości 5,67% na koniec okresu zapadalności) z ubezpieczeniem na życie i dożycie, zapewniającym wypłatę świadczenia na wypadek śmierci i dożycia ubezpieczonego.

Konstrukcja produktu zwalnia posiadaczy polisy lokacyjnej NORD FORTJENE z obowiązku odprowadzania podatku od zysków kapitałowych, dzięki czemu gwarantowana stopa techniczna (rozumiana jako odpowiednik tradycyjnej lokaty bankowej, od której należy odprowadzić tzw. „podatek Belki") odpowiada rocznemu oprocentowaniu klasycznej lokaty na poziomie 7%.  

-„W warunkach spadających stóp procentowych coraz trudniej o wysokie oprocentowanie na klasycznych lokatach bankowych. Dlatego chcieliśmy zaproponować klientom produkt, który łączy cechy lokaty i ubezpieczenia na życie, dając zysk z inwestycji niejednokrotnie wyższy niż na lokacie. Dodatkowo forma polisy ubezpieczeniowej daje klientowi pewność, że w przypadku jego śmierci spadkobierca nie zapłaci podatku od spadku. Takiej możliwości nie dają zwykłe lokaty bankowe", powiedział Bartosz Chytła, członek zarządu Banku DnB NORD, odpowiadający za bankowość detaliczną.

Produkt jest oferowany w dwóch okresach - 6 lub 12 miesięcy. Minimalna wartość inwestycji wynosi 5 tys. zł.

-„Dzięki połączeniu doświadczenia naszych firm udało nam się wspólnie przygotować ciekawą ofertę produktową, która z jednej strony będzie dla klientów dobrą inwestycją kapitału, a z drugiej strony gwarancją ochrony życia. Cieszymy się, że dzięki współpracy z naszym Partnerem biznesowym Generali współuczestniczy w konstruowaniu nowych, przyjaznych klientom instrumentów finansowych" - mówi Wojciech Trybuszkiewicz, Dyrektor Departamentu Bancassurance w Grupie Generali.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »