Gospodarka » Bezpieczeństwo

Generali wprowadza klasyfikację procedur medycznych CPT -PL dla ubezpieczeń zdrowotnych

Generali wprowadza klasyfikację procedur medycznych CPT -PL dla ubezpieczeń zdrowotnych
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Generali nawiązała współpracę z Naczelną Izbą Lekarską (NIL) w zakresie wykorzystania kodów procedur medycznych w projekcie tworzenia produktów ubezpieczeń zdrowotnych.

Kody CPT-PL zostaną wykorzystane zarówno do zarządzania produktem ubezpieczeń zdrowotnych Generali, jak i rozliczeń z placówkami medycznymi.

Precyzyjne definicje kodów używane w CPT-PL pozwolą na dokładne opisanie i zgłoszenie czynności wykonywanych przez lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia oraz usprawnią proces wypłaty świadczeń, z tytułu gwarantowanej ochrony zdrowotnej. Licencja na używanie kodów zostanie wykorzystana przez Generali w obecnym projekcie ubezpieczeń zdrowotnych, jak i kolejnych projektach wdrażanych w przyszłości przez Towarzystwo.

W maju br. Grupa Generali podpisała z Naczelną Izbą Lekarską umowę, dzięki której Ubezpieczyciel będzie mógł zastosować we wszystkich funkcjonujących oraz nowo wprowadzonych produktach ubezpieczeń zdrowotnych klasyfikację CPT-PL.

CPT-PL (Current Procedural Terminology-Poland) to kody i definicje procedur oraz świadczeń medycznych opracowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy (American Medical Association, AMA) i przetłumaczone na polski w ramach współpracy Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) z AMA. NIL jest wyłącznym dystrybutorem polskiej wersji książki kodów CPT, a także nadzoruje i wspiera prace nad wszelkimi modyfikacjami i aktualizacjami jej treści. Czynności, procedury i świadczenia, zawarte w CPT-PL spełniają ściśle określone warunki medycyny opartej na dowodach, tzn. muszą mieć udowodnioną w publikacjach naukowych skuteczność i bezpieczeństwo oraz być wykonywane przez wielu lekarzy.

Wprowadzenie nowego rozwiązania wiąże się z wieloma korzyściami - zarówno dla ubezpieczyciela, jak i placówek medycznych, lekarzy oraz klientów indywidualnych, którzy są odbiorcami oferty ubezpieczeniowej.

Jednolity i przejrzysty system pozwala na bardzo precyzyjną klasyfikację usług faktycznie wykonanych przez pracowników medycznych na rzecz pacjentów i eliminuje ryzyko niewłaściwej ich wyceny. Dotychczas lekarze musieli indywidualnie, w opisowy sposób definiować każdy zabieg, poradę, czy wizytę. Obecnie każda (nawet najmniej skomplikowana) usługa medyczna posiada indywidualny kod, który służy do rejestracji w systemie i rozliczeń pomiędzy Ubezpieczycielem a placówką medyczną.  Obecnie placówki medyczne używają różnego nazewnictwa procedur medycznych. Klasyfikacja CPT-PL zapewnia porównywalność procedur, kosztów i zakresów świadczeń. Dodatkowo, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem dla pracowników ochrony zdrowia - bazuje na powszechnie używanej terminologii medycznej, spełnia funkcję edukacyjną, a dodatkowo opiera się na najlepszych i sprawdzonych zasadach, funkcjonujących w USA od ponad 20 lat.

- „Współpraca z Naczelną Izbą Lekarską daje Generali solidne podstawy do rozszerzania oferty firmy w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych. Obecnie dysponujemy bardzo ważnym i praktycznym narzędziem, usprawniającym sposób zarządzania już wprowadzonym produktem i niezbędnym przy konstrukcji nowych produktów. Cieszę się, że wykorzystując w działalności biznesowej tak ważne rozwiązanie, jednocześnie przyczyniamy się do rozpowszechniania go w polskim środowisku medycznym. Klasyfikacja CPT-PL nie jest jeszcze powszechnie wykorzystywana przez lekarzy, dlatego warto pracować nad zwiększeniem ich świadomości w tym zakresie i zachęcić do zapoznania się z tak pomocnym w codziennej pracy narzędziem" - mówi Marzena Bandurewicz - dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych w Generali.

Obecnie Generali oferuje grupowe ubezpieczenia zdrowotne we współpracy z ogólnopolskimi firmami medycznymi. Jeszcze w tym roku Towarzystwo planuje wprowadzenie do oferty, ubezpieczenia zdrowotnego dla klientów indywidualnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »