Technologie » Komputery

Globalne prognozy dla IT w dół. Polska wśród pozytywnych liderów

Globalne prognozy dla IT w dół. Polska wśród pozytywnych liderów
Zobacz więcej zdjęć »
Według najnowszej prognozy ośrodka Gartner, globalne IT urośnie w 2015 r. o 2,5%. Przy uwzględnieniu spadków kursu dolara wartość rynku jednak… obniży się aż o 5,5%, do 3,5 bln USD. IT rośnie więc nadal, ale kursy walut prowadzą do realnego wzrostu cen usług i produktów IT, zwłaszcza na Zachodzie.

Polska wyróżnia się na tym tle bardzo pozytywnie – według Future Market Insights, rynek IT w kraju osiągnie do 2020 roku wartość 6,24 mld USD, rosnąc średnio o 6% rocznie.


Branża IT zasłużenie utrzymuje opinię jednej z najdynamiczniej rozwijających się i przyszłościowych gałęzi polskiej gospodarki. Dostrzegają to również zachodni badacze. Future Market Insights ocenia, że już w 2013 r. wartość rynku IT w Polsce sięgnęła 4,1 mld USD i będzie nadal dynamicznie rosnąć.

Światowe spowolnienie, Polska na plusie

Globalna branża IT odnotowuje w tym samym czasie lekkie spowolnienie. Badacze Gartnera już w kwietniu zapowiadali bowiem wzrost tego sektora w 2015 r. o 3,1%. Według zaprezentowanej pod koniec lipca nowej prognozy ma to być zaledwie 2,5%, a przy uwzględnieniu malejącej wartości dolara – nawet spadek o 5,5%, do 3,5 bln USD. 

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/globalne_prognozy_dla_it_w_dol_polska_wsrod_pozytywnych_liderow.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »