Motoryzacja » Jednoślady

Glovo łączy siły z Zipp Mobility w ramach elektryfikacji floty

Miejscy kurierzy mogą teraz postawić na bardziej ekologiczne środki transportu. Wszystko dzięki współpracy Glovo i Zipp Mobility – operatora hulajnóg elektrycznych. Firmy właśnie uruchomiły pilotażowy projekt w Katowicach, który stopniowo planują rozszerzyć o kolejne miasta.

Glovo, hiszpański gracz branży delivery bardzo wysoko stawia wartości takie jak mobilność, ekologia czy redukcja śladu węglowego. Firma nieustannie realizuje postanowienia, do jakich zobowiązała się w kwestii dbania o środowisko. Podejmuje też kolejne działania w trosce o Ziemię. Chcąc zachęcić flotę kurierską do przejścia z tradycyjnych środków transportu na pojazdy elektryczne, Glovo nawiązało współpracę z Zipp Mobility – firmą świadczącą usługi e-mobilności, angażującą się w działania ekologiczne, a także recykling i ponowne wykorzystanie części hulajnóg nie nadających się już do naprawy.

 - Jako nowoczesna, pionierska firma mamy ambitną strategię tworzenia pozytywnego wpływu zarówno w warstwie społecznej, jak i ekologicznej. Poza inicjatywami wolontariatu pracowniczego, czy różnorodnymi programami ograniczania jednorazowych plastików, chcemy znacząco przyczynić się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Stąd nasze partnerstwo z Pachama czy South Pole w zakresie kompensacji emisji, ale również inicjatywa elektryfikacji floty. Współpraca z Zipp Mobility świetnie wpisuje się w nasze strategie oraz wartości. Cieszymy się na pilotażowy projekt, który mamy nadzieję, zostanie z optymizmem przyjęty przez kurierów – mówi Carlos Silvan, manager Glovo Polska.

 Podczas pilotażowego programu rozpoczętego w sierpniu, kurierzy pracujący dla Glovo mogą skorzystać ze specjalnych ofert wypożyczenia hulajnóg elektrycznych, obejmujących okazyjne abonamenty tygodniowe i miesięczne. Na początek oferta dostępna jest dla floty w Katowicach, następnie ekspansja obejmie Sosnowiec i Dąbrowę Górniczą. Kolejne etapy będą wdrażane stopniowo.

 - Cieszymy się, że możemy zapewnić kurierom Glovo szybki, wygodny i przyjazny dla środowiska sposób dostarczania zamówień, zarazem pomagając firmie w realizacji jej ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy naprawdę podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Glovo i liczymy na rozszerzenie kooperacji w nadchodzących miesiącach - podsumowuje Charlie Gleeson dyrektor generalny Zipp Mobility.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »