Firma » Biznes

GLS od 20 lat na polskim rynku

GLS od 20 lat na polskim rynku
Zobacz więcej zdjęć »
35 filii, 1,7 tys. samochodów, około 1500 punktów ParcelShop. Firma kurierska GLS świętuje 20 lat działalności w Polsce. Po dwóch dekadach jest jednym z głównych dostawców usług transportowych w kraju dla firm, jak i osób prywatnych.
Historia firmy GLS w Polsce zaczęła się od Szybkiej Paczki, przedsiębiorstwa należącego do Grupy Raben - w maju 1998 roku wysłano pierwszą paczkę z Gądek do sortowni w Grodzisku Mazowieckim. W ciągu 7 lat GLS stopniowo inwestował w udziały w Szybkiej Paczce, a z początkiem 2005 roku stała się ona stuprocentową spółką GLS działającą pod szyldem General Logistics Systems Poland.

 

Kolejne kroki milowe to między innymi uruchomienie sortowni w Strykowie, punktów ParcelShop czy wdrożenie inicjatywy ekologicznej ThinkGreen. Najnowsze sukcesy firmy to tytuł Lidera Logistyki 2017 w kategorii Usługi Kurierskie, a także zdobycie nagrody The Champ Award za kontrybucję w polski sport - To było wyjątkowe 20 lat. Dziękujemy klientom, pracownikom i partnerom za wkład w sukces GLS Poland. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy pozycję jednej z topowych firm kurierskich w Polsce - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. - Rynek usług logistycznych rozwija się bardzo intensywnie. Jednocześnie jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie nowości produktowych. Jesteśmy dumni, że GLS Poland aktywnie uczestniczy w tym rozwoju. Przed nami kolejne lata i nowe sukcesy – dodaje.

 

Po 20 latach GLS Poland jest jednym z głównych dostawców usług transportowych w Polsce dla firm i osób prywatnych. 35 filii pozwala być blisko klientów w całym kraju. Utrzymanie łączności zapewnia około 1,7 tys. samochodów. Stryków jest centralnym punktem przeładunkowym dla przesyłek krajowych i międzynarodowych. Wraz z dwoma sortowniami regionalnymi w Bydgoszczy i we Wrocławiu łączy polską i międzynarodową sieć. Wszystkie procesy logistyczne prowadzone są zgodnie ze standardami GLS zapewniającymi wysoką jakość.

 

Dynamiczny rozwój w Polsce łączy się z nowymi inwestycjami GLS Poland. Na początku kwietnia tego roku firma kurierska uruchomiła zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek w podwarszawskich Wypędach. Obiekt został zrealizowany w trybie build–to-suite przez Panattoni Europe, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Jego całkowita powierzchnia wynosi 7,6 tys. mkw. Dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. GLS Poland poszerzył również możliwości swojej flagowej usługi FlexDeliveryService - teraz umożliwia pozostawienie paczki bez podpisu we wskazanym miejscu.

 

Firma kurierska obchodzi swoje 20-lecie pod hasłem „Czas wspólnych historii”. - Wierzymy, że dostarczamy zdecydowanie więcej niż przesyłki. Każda paczka to osobna historia, która łączy nas z klientami, pracownikami i partnerami. Dzięki nim czujemy powołanie i kochamy to, co robimy – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. – Jubileusz to idealny moment na podsumowania. W ramach podziękowania za wspólne 20 lat uruchomiliśmy okolicznościowy serwis internetowy – dodaje.

 

Strona www.czaswspolnychhistorii.pl przedstawia historię GLS w Polsce – 10 kroków milowych organizacji, jak i film pokazujący rozwój firmy na przestrzeni dwóch dekad. Na stronie znajdują się również wypowiedzi pracowników firmy oraz jej klientów.

 

20 lat GLS Poland:

Ponad 11 tys. klientów w Polsce

1,7 tys. nowoczesnych samochodów

Około 1,5 tys. punktów nadawania i odbioru przesyłek ParcelShop

35 filii w Polsce

10 lat inicjatywy środowiskowej ThinkGreen

2 sezony z Żużlową Reprezentacją Polski

1 centralna sortownia

 

GLS Poland i Grupa GLS

GLS Poland to spółka-córka General Logistics Systems B.V. (z siedzibą w Amsterdamie). GLS świadczy niezawodne, wysokiej jakości usługi kurierskie, logistyczne oraz ekspresowe dla ponad 270 000 Klientów. “Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek” to główna zasada działania GLS, a zrównoważony rozwój to jedna z podstawowych wartości. Dzięki własnym spółkom oraz partnerom Grupa stworzyła sieć obejmującą 41 państw Europy i 7 stanów USA. Ponadto, dzięki umowom partnerskim, GLS dysponuje także połączeniami globalnymi. Infrastruktura GLS to ponad 70 centralnych i regionalnych sortowni oraz ponad 1 000 oddziałów, dzięki niej GLS jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Firmę tworzy 17 000 pracowników, a każdego dnia około 26 000 samochodów GLS rusza w trasę. W roku obrotowym 2016/17 GLS uzyskał przychody w wysokości 2,5 mld euro i obsłużył 508 milionów paczek.

 

Więcej informacji: https://gls-group.eu/PL/pl/homeRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »