Dom » Budownictwo

Gniazda bryzgoszczelne – bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Gniazda bryzgoszczelne – bezpieczeństwo i wygoda użytkowania
Zobacz więcej zdjęć »
Osprzęt elektryczny należy do tych elementów wyposażenia domu, które muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności powietrza, ponieważ prąd i woda nie powinny mieć ze sobą styczności.

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których wygodny dostęp do źródeł prądu jest wręcz niezbędny. Chęć swobodnego korzystania ze sprzętu AGD a także urządzeń do codziennej pielęgnacji, takich jak suszarka do włosów, maszynka do golenia czy szczoteczka elektryczna sprawia niestety, że gniazda wtykowe bardzo często muszą być zlokalizowane w pobliżu zlewozmywaka, wanny czy też umywalki. Ryzyko zachlapania tych miejsc wodą jest bardzo wysokie, dlatego też osprzęt powinien być tam dobrany ze szczególną starannością. „Narażenie gniazdek elektrycznych na stały kontakt z wilgotnym powietrzem lub też ich przypadkowe zalanie może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Z tego też powodu w pomieszczeniach kuchennych oraz w łazience konieczne jest zastosowanie osprzętu o wysokim współczynniku ochrony. Najlepszym wyborem są gniazda bryzgoszczelne, np. z kolekcji KIER firmy Ospel. W takich produktach cały moduł, wraz z torami prądowymi, zabezpieczony jest specjalną klapką, pod którą nie przedostanie się żadna kropla wody”, wyjaśnia Michał Lenart, konstruktor produktu firmy Ospel. „Gniazda bryzgoszczelne, jako osprzęt dedykowany wnętrzom o dużej wilgotności, muszą spełniać jeszcze jeden warunek, czyli gwarantować odpowiedni poziom ochrony przez obudowę. W przypadku produktów z kolekcji KIER marki Ospel stopień ten wynosi IP-44, co oznacza, że osprzęt jest skutecznie zabezpieczony przed wodą pryskającą ze wszystkich kierunków”, dodaje Michał Lenart.

Gniazda bryzgoszczelne zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa, a do tego są niezwykle funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. W ofercie renomowanych producentów osprzętu znaleźć można wiele różnych modeli i kolorów gniazdek z tzw. klapką. „Kolekcja KIER marki OSPEL zawiera gniazda bryzgoszczelne z klasycznym uziemieniem IP-44 oraz z uziemieniem schuko IP-44, a każde z nich dodatkowo występuje w wersji z przesłonami torów prądowych i bez nich. W zależności od własnych upodobań i stylistyki wnętrza, w którym osprzęt będzie montowany, użytkownicy mogą wybrać gniazda w kolorze białym lub beżowym, z wieczkiem dymnym bądź tożsamym z barwą produktu. Całość jest wizualnie spójna z pozostałymi elementami z kolekcji podtynkowej KIER, dlatego też będzie świetnie komponować się np. z łącznikami”, mówi ekspert firmy Ospel.

Więcej informacji na temat produktów firmy Ospel znaleźć można na stronie: www.ospel.pl

Firma OSPEL S.A. jest obecnie jednym z czołowych producentem osprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce. Posiada bardzo szeroki asortyment wyrobów, takich jak: łączniki i gniazda podtynkowe, łączniki i gniazda natynkowe, przedłużacze, przewody przyłączeniowe, dzwonki i gongi, rozgałęźniki, odgałęźniki, wtyczki, puszki oraz inne akcesoria elektroinstalacyjne. Wszystkie wyroby spółki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające zgodność wyrobów z obowiązującymi normami. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową na terenie całego kraju, ponadto produkty są eksportowane do takich krajów jak: Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Rosja, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Estonia, Łotwa, Białoruś, Niemcy, Belgia i Wielka Brytania.

OSPEL S.A.

Ul. Główna 128, Wierbka

42-436 Pilica

www.ospel.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »