Firma » Biznes

Gotowa spółka Warszawa

Gotowa spółka Warszawa
Zobacz więcej zdjęć »
Założenie firmy to bardzo ważna decyzja dla przedsiębiorcy. W naszym kraju najwięcej ich działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Forma ta ma szereg zalet i praktycznie żadnych wad.
Do podstawowych pozytywnych aspektów posiadania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należy fakt, że jej wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę, a wszelkie należności ściągane będą wyłącznie z majątku spółki. Podmiot taki, jak spółka z o.o. może też poprowadzić pod sobą niemal każdą formę działalności. Praktycznie każdy może założyć taką jednostkę. Upoważniona do tego nie jest wyłącznie inna jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Kolejną zaletą tej spółki jest jej niewielki kapitał zakładowy wynoszący zaledwie 5 tysięcy złotych, a także fakt, iż spółka ta może skutecznie zmniejszyć miesięczne koszty prowadzenia firmy. Wystarczy jedynie powołać prezesa, aby uniknąć składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu działalność nie ma bowiem charakteru stosunku pracy, a jedynie organizacyjny.

Kluczową wadą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest jej proces rejestracyjny. W praktyce zajmuje on kilka tygodni, zmuszając potencjalnego przedsiębiorcę do wypełnienia szeregu kwestii formalnych, a więc uzupełnienia licznych wniosków i formularzy oraz złożenia ich w należytych instytucjach. Czas ten bardzo często jeszcze bardziej się wydłuża jeżeli procedurę wypełnia osoba zupełnie niedoświadczona.

Na szczęście istnieje sposób na pełne pominięcie tych niedogodności. Szansę na to daje zakup gotowej spółki, czyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowanej pewien czas wcześniej. Jednostka taka posiada wszystkie niezbędne wpisy, dysponuje zatem numerami NIP, KRS i REGON. Ponadto wyposażona jest w kapitał zakładowy oraz odpowiednio sporządzoną umowę. Potencjalny przedsiębiorca nabywając taką jednostkę może niemal natychmiast zacząć nią zarządzać. Jego obowiązki zostają bowiem ograniczone do złożenia podpisu na umowie spółki w obecności notariusza. Kupno spółki trwa od 1 do 2 dni. Czas ten związany jest wyłącznie z przygotowaniem odpowiednich akt. W tym celu Klient musi wysłać firmie należyte informacje m.in. skan dowodów tożsamości, sposób w jaki wspólnicy będą dzielić między sobą udziały, skład zarządu spółki, sposób jej reprezentacji, siedzibę spółki, zakres jej działalności oraz nazwę jeżeli chcemy ją zmienić.

Decydując się na nabycie gotowej spółki z o.o. przedsiębiorca może znacznie poprawić efektywność swojej działalności poprzez zakup spółki stażowej, bądź z prestiżową siedzibą.
Spółki stażowe to podmioty, które nigdy wcześniej nie prowadziły pod sobą działalności, jednak ich rejestracja odbyła się pewien okres czasu wcześniej. Tym samym jednostka taka jest znacznie bardziej wiarygodna niż nowopowstały podmiot, a więc zyskuje większą zdolność kredytową, przez co ma ogromne szanse na pozyskanie kredytów oraz dotacji unijnych.

Gotowa spółka Warszawa, czyli spółka z siedzibą w stolicy Polski to z kolei szansa na pozyskanie Klientów oraz partnerów biznesowych już na początku naszej działalności. Jednostki takie budzą bowiem o wiele większe zaufanie w otoczeniu biznesowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »