Dom » Architektura

Gotowy projekt indywidualny

Gotowy projekt indywidualny
Zobacz więcej zdjęć »
Dom jednorodzinny wydaje się mało skomplikowanym zadaniem projektowym. Takie wrażenie mogą odnieść ci, którzy tylko dla relaksu oddają się lekturze nowego kwartalnika „Dom na miarę" 4/2009 Wydawnictwa ARCHETON (w sprzedaży od 25 listopada br).

Jednakże jest to wrażenie pozorne. Rzecz wygląda zupełnie inaczej z punktu widzenia inwestora poszukującego projektu z dłuuuugą listą indywidualnych wymagań w ręku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Bywa, że nawet kilkaset gotowych propozycji to za mało, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dom, który zauroczył ciekawym detalem może mieć np. absolutnie nieodpowiednią wielkość kuchni, a ten z kuchnią marzeń dyskwalifikuje brak garderoby przy głównej sypialni. Dzięki kontaktowi z Klientami wiemy, że mała zmiana w takim projekcie ma dla nich wielkie znaczenie. - mówi architekt Justyna Zemanek firmy ARCHETON Sp. z o.o - Powoli rodzi się w ofercie firmy zupełnie nowa jakość - gotowy projekt indywidualny.

Mniejsza powierzchnia, inny dach przy podobnej bryle, podwójny bądź pojedynczy garaż - to różne cechy charakteryzujące seryjne projekty. Trudną kwestią bywa dla inwestorów wybór optymalnego sposobu ogrzewania budynku. Dlatego dobrze, by projekt posiadał opracowane alternatywne rozwiązanie instalacji centralnego ogrzewania, dając większą swobodę podejmowania decyzji w sytuacji ciągle zmieniającego się rynku paliw.

Oprócz niezaspokojonej kapryśności i nieskończonych dylematów osób budujących dom jest jeszcze coś, co nie daje wytchnienia projektantom. Rośnie oto świadomość wszystkich uczestników procesu projektowania i budowy, że dom to nie tylko bezpieczna, ładna i wygodna przestrzeń, ale także: przyjazny klimat i kwestia zdrowia, zużycie energii, ekonomia i ochrona środowiska....

Odpowiedzią Archetonu na presję rosnących cen energii jest, więc systematycznie powiększana kolekcja domów energooszczędnych Eko i podnoszenie standardów ciepłochronności w pozostałych, tradycyjnych projektach. Program budowy domów w technologii szkieletu drewnianego łączy z kolei wymóg ograniczania kosztów ogrzewania budynków z poszukiwaniem najbardziej korzystnego dla człowieka mikroklimatu wnętrza. Drewno (szkielet lub bal) może być też alternatywą dla konstrukcji powstających przy użyciu cementu, którego produkcja, generując największą spośród wszystkich materiałów budowlanych emisję dwutlenku węgla, nie daje spać ekologom. - dodaje architekt Justyna Zemanek firmy ARCHETON Sp. z o.o - Promujemy także wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii służąc Państwu współpracą z producentami kolektorów słonecznych, pomp ciepła, instalacji wentylacji mechanicznej. Wdrażanie nowych pomysłów i technologii znajduje bezpośrednie odbicie w rozwiązaniach architektonicznych i wymaga od nas nieustannego podnoszenia swojej wiedzy, trzymania ręki na pulsie nowości rynku materiałów budowlanych.

Źródło: www.archeton.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alexandrite Group
http://www.alexandrite.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »