Rozrywka i wypoczynek » Gry

Gracze zagrożeni – uwaga na fałszywe zaproszenia do bety Diablo III

Gracze zagrożeni – uwaga na fałszywe zaproszenia do bety Diablo III
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się fałszywych zaproszeń do testowania oczekiwanej gry Diablo III. Szkodliwa wiadomość docierająca do użytkowników nakłania do wypełnienia sfałszowanego formularza i tym samym pozwala cyberprzestępcom na kradzież kont oraz danych graczy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Długo oczekiwane zamknięte testy beta Diablo III ruszyły, a firma Blizzard, producent gry, rozesłała już pierwsze zaproszenia do zarejestrowanych graczy na całym świecie. Aby znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy mogą zagrać w tę grę jeszcze przed premierą, trzeba posiadać konto Battle.Net oraz zapisać się do udziału w zamkniętym teście beta.

W przeszłości pojawiały się już fałszywe wiadomości związane z grami, strasząc potencjalne ofiary dezaktywacją ich kont z powodu rzekomych podejrzanych działań lub kwestii bezpieczeństwa i wabiąc darmowymi przedmiotami bonusowymi.

W nowym zagrożeniu odbiorca jest namawiany do kliknięcia określonego odsyłacza i wprowadzenia swoich danych uwierzytelniających na stronie docelowej, która stanowi replikę oryginalnej witryny atakowanej gry. W efekcie konto gracza zostaje skradzione.

Warto pamiętać, że oryginalna wiadomość z zaproszeniem, wysyłana przez firmę Blizzard, nie wymaga od użytkownika kliknięcia odsyłacza. Informuje go jedynie, że musi zalogować się do swojego konta Battle.Net i przejść do sekcji "Account", aby kontynuować. Jedyne odsyłacze zawarte w prawdziwym mailu prowadzą do forów, FAQ i sekcji wsparcia na stronie blizzard.com.

Atak przeszedł znaczną ewolucję i z biegiem czasu jakość sfałszowanych wiadomości bardzo się poprawiła. Problemy z ich identyfikacją mogą mieć nawet doświadczeni użytkownicy.

Oto kilka wskazówek, które ułatwią użytkownikom ochronę przed phishingiem:

- Nigdy nie należy klikać odsyłaczy w e-mailach – najlepiej ręcznie wprowadzać adresy URL w przeglądarce internetowej;
- Warto stosować skuteczny produkt typu Internet Security wyposażony w dobry moduł antyspamowy – pozwoli to na odfiltrowanie wiadomości phishingowych;
- Jeżeli gracz zapisał się do testu beta i otrzymał e-mail z zaproszeniem, powinien na spokojnie sprawdzić, czy rzeczywiście został przyjęty. Najlepiej zrobić to bezpośrednio na swoim koncie u producenta gry. W tym przypadku nie należy ufać wiadomościom e-mail, szczególnie gdy ich treść sugeruje konieczność wypełnienia dodatkowych formularzy i zawiera odsyłacze do stron logowania.

"Oprócz fałszywych zaproszeń do testów wykryliśmy także pierwsze oszustwa, w ramach których cyberprzestępcy próbują złapać użytkowników na złamane wersje beta Diablo III" - mówi Christian Funk, ekspert z Kaspersky Lab. "Stojący za takimi oszustwami ludzie próbują zarobić dzięki reklamom i ankietom – pobrane pliki mogą w rzeczywistości zawierać szkodliwe oprogramowanie."

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »