Gospodarka » Żywność

Gran Devociόn spod Andów

Gran Devociόn spod Andów
Zobacz więcej zdjęć »
Wina chilijskie to trunki z coraz wyższej półki i coraz bardziej indywidualne. Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech otworzy butelkę białego lub czerwonego Gran Devociόn, win z najnowszej linii domu winiarskiego Viňa Maipo. Jedynym importerem win tej marki w Polsce jest firma Partner Center.

Gran Devociόn, wina z segmentu premium , dopiero zawitały do Polski. Serwowane będą wyłącznie w hotelach i restauracjach. Producent nazwał je „ukoronowaniem oddania winiarskiej pasji". Wystarczy spróbować, by zrozumieć sens tych słów... Odmiana biała to czyste sauvignon, czerwona oparta jest na szczepach cabernet sauvignon i syrah. Pierwsza zachwyca równowagą między nutami ziołowo-pokrzywowymi i delikatną wonią cytrusów, druga urzeka aromatem czarnego bzu, owocu tarniny i uwodzi delikatną nutą dębu oraz wanilii.

To wina o niepowtarzalnym charakterze. Viňa Maipo Gran Devociόn Sauvignon Blanc leżakuje przez pół roku w nierdzewnej kadzi, Viňa Maipo Gran Devociόn Cabernet Sauvignon Syrah przez 14 miesięcy nie opuszcza beczek z francuskiego dębu. Zarówno białe, jak i czerwone Gran Devociόn są na tyle wyraziste, że nie potrzebują specjalnego menu do wyeksponowania pełni walorów smakowych. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy dla nich doborowego kulinarnego towarzystwa. Gran Devociόn Cabernet Sauvignon Syrah może być np. serwowane do steków, grillowanej wieprzowiny i dań z duszonego mięsa, podanych w zawiesistych sosach.

Znawcy win nie mają wątpliwości, że - tak jak inne produkty Viňa Maipo - wina z linii Gran Devociόn zdobędą rzesze amatorów na obu półkulach. Ich walory docenili już zresztą eksperci Concours Mondial Bruxelles, którzy przyznali złoty medal Viňa Maipo Gran Devociόn Cabernet Sauvignon Syrah i srebrny Viňa Maipo Gran Devociόn Sauvignon Blanc. Oba wina zdobyły też „srebra" w ostatniej edycji miedzynarodowego konkursu winiarskiego Selections Mondiales de Vins w Kanadzie.

Firma Viňa Maipo powstała w 1948 roku w miasteczku Maipo położonym w dolinie o tej samej nazwie. Już w latach 70. minionego wieku tutejsze wino zdobywało rynki Ameryki Łacińskiej i Europy. Od chwili eksportowego debiutu minęło prawie 40 lat - dziś wino z miasteczka ze słynną strzelistą wieżą gości na stołach koneserów z ponad 40 krajów świata i zdobywa coraz więcej prestiżowych nagród.

Za co świat pokochał wina chilijskie, a w szczególności te z Viňa Maipo? Na pewno za zaskakujące połączenia aromatów - jak w przypadku ciemnoczerwonego Viňa Maipo Carménére Cabernet Sauvignon, gdzie nuta czarnej porzeczki przeplata się z odcieniami kakao, czekolady i... pieczonego chleba. Nie bez znaczenia jest także ich różnorodność - możemy wybierać wśród win lekkich, orzeźwiających, jak Viňa Maipo Chardonnay Sauvignon Blanc lub też delektować się głębokim i mocnym smakiem, np. Vina Maipo Carménére Reserve, tchnącego dojrzałymi śliwkami i jeżynami, przybranymi w waniliową nutę...

Chilijskie winiarstwo nie ma długiej tradycji, co jednak nie przeszkodziło tutejszym producentom sięgnąć wyżyn. Dlaczego? Choćby dlatego, że nigdy nie bali się eksperymentów i nowinek, szybko doganiając winiarską Europę. Uczcijmy ich sukcesy kieliszkiem szlachetnego trunku!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Abilita Communications
http://www.abilita.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »