Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Grilluj z głową Essentiale Forte – ulga w dolegliwościach wątroby

Grilluj z głową Essentiale Forte – ulga w dolegliwościach wątroby
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas wakacyjnych chwil z rodziną czy znajomymi trudno odmówić sobie przyjemności korzystania z biesiadnego stołu. Beztroskie grillowanie czy kulinarne eksperymenty podczas podróży w nieznane mogą zemścić się na kondycji naszego organizmu.

Kondycja wątroby znajduje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie i samopoczuciu. Wątroba jest odpowiedzialna za tak ważne funkcje, jak detoksykacja, prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, filtrowanie i magazynowanie związków organicznych w organizmie. Zdrowie, a także ogólne dobre samopoczucie zależą więc w dużej mierze od stanu wątroby. Zaszkodzić jej mogą czynniki biologiczne, fizyczne i chemiczne. Najczęściej, negatywny wpływ wywierają na nią infekcje wirusowe, spożywanie alkoholu, otyłość wynikająca z przejadania się oraz stosowanie niektórych leków. Ból, ucisk czy rozpieranie w okolicach wątroby[1] mogą oznaczać, że doszło do mikrouszkodzenia jej komórek, co powoduje zaburzenia pracy całego organu. Ten ważny sygnał nie może być bagatelizowany. Odpowiednia dieta i preparaty wspomagające regenerację wątroby złagodzą objawy
i odbudują uszkodzone komórki. 
 

Co w wątrobie piszczy?

We wszystkich schorzeniach wątroby dochodzi do tworzenia się ubytków fosfolipidowych w obrębie błon komórek wątrobowych. Fosfolipidy są jednym z rodzajów lipidów czyli tłuszczów, które  stanowią m.in. składniki błon biologicznych. Fosfolipidy pełnią szereg ważnych funkcji[2]:

- hamują procesy włóknienia w wątrobie (marskość wątroby to wynik zwłóknienia tkanek organu);

- obniżają stosunek cholesterol/fosfolipidy i zwiększają rozpuszczalności cholesterolu w żółci;

- odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się rozpuszczonych w nich witamin;

-  wykazują korzystne działanie przeciwmiażdżycowe ponieważ normalizują poziom cząsteczek zawierających cholesterol, białka i trójglicerydy;

- zwiększają transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne;

- poprawiają przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszanie połączenie i przyleganie krwinek płytkowych przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności krwinek czerwonych. 

Istnieje wiele rodzajów fosfolipidów, a najważniejszym z nich jest fosfatydylocholina. Stanowi główny budulec błon komórkowych i główny fosfolipid krążący w organizmie wraz z naszą krwią. Jest zatem najważniejszym fosfolipidem w organizmie. Co ważne, fosfatydylocholina zawiera cholinę, której niedobór może powodować nieprawidłową funkcję i uszkodzenie wątroby. Fosfolipidową ochronę wątroby zawdzięczamy właśnie fosfatydylocholinie.   

Naturalnie doskonałePreparat Essentiale® Forte jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby. Zawartość naturalnego budulca komórek wątroby, fosfolipidów, wspomaga jej regenerację[3]  i przynosi ulgę w dolegliwościach z nią związanych. Stosowanie Essentiale Forte® pozwala na uzyskanie klinicznego efektu[4] kuracji lekiem dostępnym bez recepty.Essentiale Forte® zawiera wysoko oczyszczoną fosfatydylocholinę[5],[6],[7],[8], naturalną substancję obecną w komórkach naszego organizmu, będącą składnikiem błon komórkowych.  

Fosfatydylocholina bierze udział w  procesach przemiany materii, zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu, pełni również funkcję ochronną zapobiegającą uszkodzeniom wątroby. Wbudowywanie fosfatydylocholiny w uszkodzone komórki powoduje uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego oraz szybszą regenerację i obniżenie wrażliwości na czynniki toksyczne.

Essentiale Forte® wykorzystuje więc naturalne możliwości fosfodylocholiny, która regeneruje komórki wątroby, wbudowując się w nie. Ponieważ wnikając w komórki wątroby, fosfatydylocholina staje się integralną częścią organizmu, jej jakość w preparacie Essentiale® Forte utrzymywana jest na najwyższym poziomie. Jej jakość i skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne i 50-letnia tradycja stosowania leku[1], [2].  Dawka dwóch tabletek przyjmowanych 3 razy dziennie w połączeniu z odpowiednią dietą i unikaniu toksycznych czynników szkodliwych, przyniesie ulgę w dolegliwościach wątroby.

Kuracja roślinnym preparatem Essentiale® Forte wspomaga odbudowę komórek wątroby. Dodatkowo, zawarte w preparacie Essentiale® Forte substancje pomocnicze w postaci rafinowanego oleju sojowego, uwodornionego oleju rycynowego czy glicerydów pochodzenia roślinnego[1], korzystnie wpływają na właściwości biofizyczne błon, w które fosfolipidy się wbudowują. 
Essentiale® Forte,  300 mg  Średnia cena detaliczna: 25,99 PLN 
Essentiale Forte,  300 mg  kapsułki; 1 kapsułka zawiera: fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę 300 mg. Wskazania do stosowania: Preparat Essentiale Forte jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby. Poprawia subiektywne dolegliwości, takie jak brak apetytu, uczucie ucisku w nadbrzuszu spowodowane toksyczno-żywieniowymi uszkodzeniami wątroby i przewlekłym zapaleniem wątroby. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu .
Podmiot odpowiedzialny: A. Nattermann & Cie. GmbH, Nattermannalee 1, D-50829 Cologne, Niemcy. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Ministra Zdrowia nr: R/2647. Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis. Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel. (22) 2800000.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Podmiot odpowiedzialny: A. Nattermann & Cie. GmbH, Nattermannalee 1, D-50829 Cologne, Niemcy. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Ministra Zdrowia nr: R/2647. Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis. Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel. (22) 2800000.


[1] Na podstawie ChPL Essentiale Forte zatw. dn.16.05.2012
  
Podmiot odpowiedzialny: A. Nattermann & Cie. GmbH, Nattermannalee 1, D-50829 Cologne, Niemcy. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Ministra Zdrowia nr: R/2647. Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis. Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel. (22) 2800000.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PL.EPL.12.07.01


[1] Na podstawie ChPL Essentiale Forte zatw. dn.16.05.2012
[2] Na podstawie ChPL Essentiale Forte zatw. dn.16.05.2012


[1] Sakay Y., Sekihara T., Sano M. On intravenous tratement of hepalic coma and cirrhosis with essential 303. Ther Umsch. 1962 Sep; 19: 377-9
[2] Blase E. „Essentiale” in the treatment of liver diseases. Schweiz Arch Tierheilkd. 1968 Nov; 110(11): 582-7.

 

[1] Fauci A.S., Braunwald E. Kasper D.L., Hauser S.L., Longo D.L., Jameson J.L. Interna Harrisona, Wydawnictwo Czelej 2008, tom 3, wydanie 17
[2] Kuntz E, Kuntz K-J. Hepatology Textbook and Atlas. 3rd edition. Springer Heidelberg, 2008
[3] Na podstawie ChPL Essentiale Forte zatw. dn.16.05.2012
[4] wykazano w badaniach eksperymentalnych
[5] Gundermann K.-J. The Essential Phospholipids as a membrane Therapeutic. Polish section of European Society of Biochemical Pharmacology, Institute of Pharmacology, Medical Academy. Printed by JotA,
[6] Lieber C.S. et al. Gastroenterology 1994; 106:152-159.
[7] Gundermann K.-J. et al. Pharmacological Reports 2011; 63: 3 (643-659)
[8] Indeks Leków MP – Fosfolipidy (niezbędne fosfolipidy), (essential phosholipidis), http://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=327, 19.04.2012.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nepentes

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »