Dom » Budownictwo

Grosz do grosza, a będzie kokosza

Grosz do grosza, a będzie kokosza
Zobacz więcej zdjęć »
Termo Organika rokrocznie z każdej paczki styropianu przekazuje 1 grosz na pomoc potrzebującym dzieciom. To dobrowolne „opodatkowanie" pozwala firmie zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych na wsparcie trzech ośrodków społecznych w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim.

Termo Organika od 2004r. wprowadziła w firmie skuteczny model generowania pieniędzy na stałą pomoc charytatywną. Prosta metoda przekazywania ułamka zysku z jednostkowej sprzedaży kluczowego produktu firmy w więcej niż symboliczny sposób pomaga instytucjom działającym w szczytnych celach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pomagamy ośrodkom znajdującym się sąsiedztwie naszych fabryk. Uważamy, że każda firma zaangażowana społecznie powinna znaleźć pieniądze na lokalną dobroczynność. „Nasza metoda" pozwala znaleźć fundusze na tego typu aktywność nawet w czasach nienajlepszej koniunktury ekonomicznej oraz wtedy, kiedy firma prowadzi inne projekty prospołeczne - mówi Andrzej Matla z Termo Organiki - Po za typowymi działaniami charytatywnymi organizujemy i wspieramy różnego rodzaju kampanie oraz przedsięwzięcia np. promujące budownictwo energooszczędne oraz polską sztukę i jej młodych twórców.

Sprzedaż milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie znaczącej kwoty, która wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju.

Krakowski dom dziecka

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy to punkt, w którym zawsze znajdzie się miejsce nie tylko dla osieroconych dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. Ciepła, rodzinna atmosfera panująca w domu pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Priorytetem domu dziecka jest szybka diagnoza sytuacji i uregulowanie spraw prawnych dzieci, tak by jak najszybciej mogły wrócić do biologicznej rodziny, lub jeżeli to niemożliwe, aby znalazły inną formę opieki zastępczej. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły, lub studiować. Po ukończeniu edukacji ośrodek wraz z Urzędem Miejskim w Krakowie pomaga im znaleźć pracę oraz własne mieszkanie w ramach programu "Wieloetapowej opieki nad matką i dzieckiem" którego autorką jest dyrektor ośrodka.


„Młode mamy dzięki temu programowi mają zagwarantowany równy start w dorosłe życie, pracę i własny kąt. - mówi Elżbieta Kaczor dyrektor domu dziecka - Zakładając rodziny bardzo często nasze podopieczne zapraszają personel na ślub"

Mielecki ośrodek

Podopiecznymi mieleckiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym są dzieci w różnym stopniu upośledzone umysłowo m.in. z autyzmem wczesnodziecięcym, Zespołem Downa, Zespołem Apperta, małogłowiem oraz różnego rodzaju encefalopatiami. Dzieci mają zapewnioną nie tylko rehabilitację ruchową różnymi metodami, ale także terapię logopedyczną, oraz terapię z psychologiem, który zajmuje się usprawnieniem funkcji poznawczych, doskonaleniem orientacji ruchowo-przestrzennej, równoważenia emocji.

„Bardzo często zgłaszają się do nas rodzice, którzy zdołali już pogodzić się z myślą, że nie istnieje cudowna „pigułka na niepełnosprawność" - twierdzi Urszula Występek dyrektor ośrodka - Jeśli taka postawa wcześnie zacznie być dominująca w rodzinie, tym lepiej zarówno dla dziecka dotkniętego zaburzeniami rozwoju, rodziców jak i specjalistów, którzy będą mogli rozpocząć pracę bez niwelowania złych nawyków i stereotypii."

Wspólny codzienny wysiłek dzieci oraz nauczycieli owocuje wspaniałymi efektami m.in. umiejętnością samodzielnego jedzenia, wyrażaniem emocji i uczuć, panowaniem nad negatywnymi zachowaniami czy umiejętnością zachowania się w sklepie czy bibliotece.

Stok Lacki pod Siedlcami

Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Stoku Lackim, jest placówką koedukacyjną, zajmującą się kształceniem oraz wychowywaniem dzieci o obniżonej sprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Prawidłowy rozwój dziecka jest bardzo ważny i odbywa się przez ruch, zabawę, muzykę, obcowanie w środowisku, poznawanie za pomocą zmysłów. Kluczowe jest trafne dobranie metody pracy, która pozwala na zaspokojenie wielu potrzeb dzieci. Proces edukacji podopiecznych ośrodka przebiega w oparciu o realizację indywidualnych programów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości fizycznych, predyspozycji umysłowych i psychicznych.

„Przede wszystkim najważniejsze jest by poznać zainteresowania dziecka, jego możliwości, sprawność fizyczną, psychiczną i umysłową oraz zachowania aspołeczne - mówi dyrektor ośrodka Anna Hołownia - Jeśli metody pracy dobrane są odpowiednio, sprzyjają rozwijaniu pozytywnych cech, które zostały zaburzone lub zahamowane".

Każdy z ośrodków pomaga osobom, które wymagają wyjątkowej troski. Dzięki stałej, konsekwentnej pomocy m.in. takich firm jak Termo Organika, ośrodki otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe, które zapewnia podopiecznym, wyjazdy na wakacje, czy ferie zimowe. Dzieci mogą spędzać czas odpoczywając i bawiąc się. Dodatkowe wsparcie finansowe pozwala także na zakupienie prezentów z okazji świąt, dnia dziecka, czy po prostu obdarowania dzieci nagrodami za ich pracę. Wsparcie finansowe nie tylko przeznaczone jest na rozrywkę, ale przede wszystkim na lekarstwa, czy niestandardowe leczenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AgencjA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »