Społeczeństwo » Społeczeństwo

Grupa Credit Agricole wspiera szpital zakaźny we Wrocławiu

Grupa Credit Agricole wspiera szpital zakaźny we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Credit Agricole w Polsce dołącza do akcji #graMydlaKOSZAROWEJ. Bank Credit Agicole, wspólnie ze spółkami EFL, CA Ubezpieczenia oraz Amundi Polska sfinansują zakup pomp infuzyjnych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

 

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, który na czas walki z pandemią koronawirusa stał się szpitalem zakaźnym – jednoimiennym, jest wiodącym na Dolnym Śląsku ośrodkiem leczenia chorób zakaźnych. To do niego trafiają z całego regionu pacjenci zakażeni koronawirusem. Jak w wielu innych szpitalach, także i w tym brakuje specjalistycznego sprzętu oraz podstawowych środków ochrony dla personelu medycznego.

Aby uzupełnić te braki, spółki Grupy Credit Agricole postanowiły przyłączyć się do zbiórki #graMYdlaKOSZAROWEJ, zorganizowanej przez klub siatkarski KFC Gwardia Wrocław we współpracy z innymi wrocławskimi klubami sportowymi. Zbiórka prowadzona jest za zgodą dyrektora naczelnego szpitala przy ul. Koszarowej Janusza Jerzaka i pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

- Jesteśmy grupą spółek wywodzących się z Wrocławia i dlatego uznaliśmy, że wsparcie lokalnego centrum walki z epidemią koronawirusa będzie najbardziej efektywne. Choroba w każdej chwili może dotknąć każdego z nas. A od jakości wyposażenia tej placówki w dużej mierze zależy skuteczność leczenia. Nasze wsparcie dla szpitala jest więc wyrazem wsparcia dla całej społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska - mówi Jean-Bernard Mas, Senior Country Officer Grupy Credit Agricole w Polsce.

W porozumieniu z dyrekcją szpitala, Grupa Credit Agricole sfinansuje zakup 42 pomp infuzyjnych - urządzeń stosowanych do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania leków. Pompy te będą wykorzystywane przede wszystkim na stanowiskach respiratorowych na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Oprócz przekazania publicznej darowizny, bank i pozostałe spółki grupy, zachęcają swoich pracowników, a także wszystkich mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, do prywatnych datków na rzecz szpitala. Wpłat dokonywać tutaj: www.zrzutka.pl/gramydlakoszarowej

Zbiórka prowadzona jest do 11 kwietnia.

Oprócz Credit Agricole, EFL, CA Ubezpieczenia i Amundi Polska, darowizny dla szpitala w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ przekazały również firmy: RAWLPLUG, Grupa Impel, TEAM, Kruk.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »