Dom » Architektura

Grzejniki Jaga do wnętrz publicznych

Grzejniki Jaga do wnętrz publicznych
Zobacz więcej zdjęć »
Przestrzenie użyteczności publicznej – banki, dworce, lotniska, hotele, teatry itp. również potrzebują ogrzewania. Zwykle montowane są tam standardowe formy grzejników, lecz czasem muszą to być konstrukcje specjalne. Z takimi zadaniami świetnie radzi sobie firma Jaga.

Najczęstszym typem grzejników wybieranym z oferty firmy Jaga do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej są grzejniki kanałowe. To doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych przeszkleń w miejscach takich jak np. terminale lotnicze czy centra handlowe. Grzejniki montowane poniżej poziomu podłogi skutecznie ogrzewają pomieszczenia i rekompensują straty ciepła generowane przez duże okna. Ważną zaletą stosowania grzejników kanałowych w takich miejscach jest też to, że są one estetycznie wkomponowane w przestrzeń - eksponują gabaryty przeszklenia i nie przeszkadzają użytkownikom obiektu w ewentualnej komunikacji. Grzejniki kanałowe z oferty firmy Jaga zamontowane są w wielu tego typu obiektach w Polsce i na świecie.
Ogrzewanie kanałowe często uzupełniane jest o ogrzewanie dekoracyjne - na takie połączenie systemów decydują się zwykle inwestorzy takich obiektów jak restauracje, sale koncertowe, puby itp. W wielu przypadkach grzejnik dekoracyjny Jaga jest elementem ozdobnym wnętrza, świadomie wkomponowywanym w przestrzeń przez architekta. Modelami najchętniej wybieranymi do tego typu zastosowań są grzejniki takie jak Iguana, Tetra, Heatwave, Moon czy Crossroads.
Ostatnim typem grzejników dedykowanych do wnętrz publicznych są konstrukcje nietypowe - takie rozwiązanie zastosowano m.in. w budynku portu lotniczego we Wrocławiu. Na użytek tego obiektu firma Jaga przygotowała ogrzewanie fasadowe - nowatorski system grzewczy, którego zadaniem było skompensowanie strat ciepła wywołanych dużym i wysokim przeszkleniem (szklana fasada o wysokości kilku pięter) oraz wyeliminowanie zjawiska opadania zimnego powietrza, które wpływa na powstawanie przeciągów w dolnej części budynku.
- Konwektorowe wymienniki ciepła Jaga Low H2O zostały zaopatrzone w obudowy o szerokości ram fasady i przymocowane do nich na dwóch wysokościach. Niewielkie rozmiary grzejników oraz ich kolor identyczny z kolorem obramowania sprawiły, że urządzenia są prawie niewidoczne. W obudowach zamknięto również orurowanie i zawory. Zastosowane grzejniki wykorzystują zjawisko naturalnej konwekcji, która stanowi barierę dla chłodu opadającego wzdłuż przeszklenia - mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. - Ogrzewanie fasadowe to nowy sposób na zastąpienie standardowych urządzeń nadmuchowych, które mają duże gabaryty, generują wysoki poziom hałasu oraz wywołują szybki ruch powietrza. Kompensacja strat ciepła u jego źródła na kilku poziomach zmniejsza zużycie energii oraz znacznie poprawia komfort użytkowników. System fasadowy w połączeniu z grzejnikami kanałowymi z wymuszoną konwekcją wydaje się być idealnym zestawem ogrzewania dla tego typu obiektów wielkokubaturowych.


Więcej informacji na temat typowych i nietypowych grzejników marki Jaga można znaleźć na stronie internetowej firmy Jaga Polska Sp. z o.o. pod adresem: www.jaga.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »