Dom » Budownictwo

Guardian SunGuard® to mądry wybór w obiektach o charakterze edukacyjnym

Guardian SunGuard® to mądry wybór w obiektach o charakterze edukacyjnym
Zobacz więcej zdjęć »
Bertrange, Luksemburg, 17 marca, 2016 r. – Szkoły, przedszkola i centra edukacyjne to obiekty wyjątkowe pod wieloma względami. Z uwagi na swoje przeznaczenie muszą one spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, a także być przyjazne dla przebywających w nich osób.

Jednym ze sposobów na poprawę komfortu wewnątrz placówek oświatowych, szczególnie tych zlokalizowanych w budynkach zabytkowych, jest zastosowanie w oknach szkła o dużej przejrzystości i wysokim stopniu ochrony przeciwsłonecznej. Przykładem obiektu, w którym zastosowano takie rozwiązanie jest Centrum Kultury Zamek w Pozaniu.

Poznański Zamek Cesarski to jeden z najbardziej znanych i cenionych obiektów w stolicy Wielkopolski. Ta ogromna budowla o niezwykłej historii stanowi obecnie siedzibę Centrum Kultury Zamek i jest areną wielu interesujących wydarzeń z dziedziny muzyki, teatru czy literatury. Jednym z podstawowych obszarów działalności Centrum Kultury Zamek w Poznaniu jest również ogólnie pojęta edukacja. Regularnie odbywają się tam wykłady, warsztaty artystyczne, a także spotkania pracowni i klubów zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Wszystkim odwiedzającym, Centrum stara się zapewnić wygodne, funkcjonalne i bezpieczne warunki pomimo ograniczeń, wynikających z historycznych uwarunkowań obiektu. Dlatego też podczas modernizacji zastąpiono stare okna nowymi, w których zastosowane zostało energooszczędne szkło architektoniczne Guardian SunGuard® SN 62/34.

 

Krok ku nowoczesności

Zapewnienie wnętrzom odpowiedniego dopływu naturalnego światła to jedno z ważniejszych zadań, jakie muszą spełnić okna w placówkach oświatowych i edukacyjnych.

W przypadku budynków zabytkowych cel ten jest zwykle trudny do osiągnięcia, ponieważ pomieszczenia są wysokie i przestronne, a okna niewielkie i podzielone gęstą siatką szprosów. W poznańskim Centrum Kultury Zamek problem ten rozwiązano poprzez zastosowanie okien ze szkłem SunGuard SN 62/34.

 

Produkt ten gwarantuje nie tylko wysoki poziom naturalnej transmisji światła (aż 62%), ale również zapewnia skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. W praktyce oznacza to, że w zamkowych wnętrzach panuje odpowiedni poziom jasności i w ciągu dnia można zrezygnować ze stosowania sztucznego oświetlenia. Co więcej, w słoneczne dni nie trzeba zacieniać pomieszczeń kotarami, roletami czy żaluzjami. Drugą istotną bolączką zabytkowych budynków, takich jak Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, jest niska izolacyjność przegród zewnętrznych, co wiąże się z niepożądaną ucieczką ciepła. Wymiana okien na takie o wysokich właściwościach termicznych może w dużej mierze zminimalizować ten problem i zapewnić we wnętrzach optymalną temperaturę. Szkło architektoniczne SunGuard SN 62/34 cechuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością (U=1,0 W/m2K), dzięki czemu można zredukować ryzyko powstawania tzw. mostków termicznych i wychładzania pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym. Wysoka selektywność szklanych rozwiązań Guardian gwarantuje natomiast optymalny komfort termiczny również w okresie letnich upałów. Szkło wzmocnione wielofunkcyjną powłoką SunGuard SN 62/34, osiąga wartość współczynnika g w wymiarze 0,34, co oznacza, iż przepuszcza jedynie 34% ciepła z promieniowania słonecznego i tym samym efektywnie chroni pomieszczenia przed przegrzaniem.

 

Informacje o Guardian Industries Corp.:

Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do Guardian grupa SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Odwiedź stronę: www.guardian.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »