Dom » Budownictwo

Gwoździarka akumulatorowa od DeWALT

Gwoździarka akumulatorowa od DeWALT
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa gwoździarka marki DeWALT to pierwsza na świecie gwoździarka 90 mm do konstrukcji szkieletowych zasilana akumulatorem. Ten innowacyjny napęd, niespotykany w tego typu urządzeniach, gwarantuje precyzję, funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji.

Gwoździarka akumulatorowa DeWALT 18 V (DCN690M2) to nowe elektronarzędzie z wydajnej i sprawdzonej serii XR LI-ION. Zastosowanie w niej napędu mechanicznego zamiast gazowego pozwoliło przede wszystkim na zachowanie stałych parametrów pracy w szerokim zakresie temperatur (od -15 °C do +50 °C). Nowe rozwiązanie jest także przyjazne dla środowiska - gwoździarka nie emituje toksycznych oparów oraz nie generuje kolejnych pojemników po gazie, które wymagają utylizacji. Dodatkowo, wykorzystany w narzędziu bezszczotkowy silnik zapewnia niezawodność pracy.


Nowa gwoździarka została wyposażona w dwa tryby pracy: sekwencyjny i zderzakowy. Pierwszy gwarantuje wysoką precyzję podczas wbijania, natomiast drugi umożliwia uzyskanie bardzo dużej prędkości pracy - do dwóch gwoździ na sekundę. Urządzenie jest przystosowane do gwoździ o średnicy od 2,9 mm do 3,3 mm i długości od 50 mm do 90 mm. Magazynek o nachyleniu 30°- 34° umożliwia stosowanie większości oferowanych na rynku, odpowiednich gwoździ na taśmie papierowej.


Elektronarzędzie DeWALT skonstruowano w sposób, który gwarantuje wygodę użytkowania oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jego wielkość zapewnia łatwy dostęp do konstrukcji szkieletowych o rozstawie 400 mm. Odwracalny hak do zawieszania na pasie roboczym i ergonomiczna obudowa sprawiają, że gwoździarka doskonale sprawdza się w warunkach budowlanych. Wskaźnik świetlny, w przypadku usterki, informuje nas o zaistniałym problemie - rozładowanym akumulatorze lub zakleszczonym gwoździu. W tym drugim przypadku beznarzędziowo otwierana obudowa pozwala na szybkie zażegnanie kłopotu.

Gwoździarka DeWALT posiada wyzwalacz kontaktowy wyposażony w blokadę uniemożliwiającą przypadkowe wystrzelenie. Została również zabezpieczona przed strzałem przy pustym magazynku. Bezpieczeństwo i komfort pracy operatora poprawiają dodatkowo niskie parametry hałasu i wibracji.


Wykorzystane w narzędziu DeWALT akumulatory litowo-jonowe o pojemności 4,0 Ah gwarantują najdłuższy możliwy czas pracy przy jednokrotnym naładowaniu (wbicie co najmniej 600 gwoździ) i możliwość stosowania z dwudziestoma innymi elektronarzędziami grupy XR o napięciu 18 V. Wszystkie urządzenia DeWALT z serii XR posiadają trzyletnią gwarancję.


Produkty firmy DeWALT dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »