Dom » Budownictwo

Harmonijny element przeszklonej architektury

Harmonijny element przeszklonej architektury
Zobacz więcej zdjęć »
Duże powierzchnie przeszkleń stały się już obowiązującym trendem. W ślad za nim projektanci i architekci poszukują rozwiązań fasad i okien, które pozwalają maksymalnie zredukować widoczne szerokości profili. Panoramiczne aluminiowe okna AWS 75 PD.SI otwierają nowe możliwości projektowania.

Projektanci nowoczesnych budynków dążą do projektowania budynków w taki sposób, aby sprawiały wrażenie pełnej otwartości na otoczenie. Taki efekt można uzyskać nie tylko poprzez zwiększanie rozmiaru okien, lecz także zastosowanie bardzo wąskich profili. W rezultacie powstają klarowne, wielkoformatowe przeszklenia, które zapewniają lepszy dostęp światła do wnętrz i niezakłócone widoki z pomieszczeń na naturalne otoczenie. Nie zawsze jednak jest łatwo pogodzić duże rozmiary skrzydeł z wymogami funkcjonalnymi. Energooszczędne okno AWS 75 PD.SI harmonijnie łączy efektowną, transparentną formę dużych przeszkleń z praktycznymi mechanizmami uchylno-rozwiernymi. Dzięki temu w pełni odpowiada wymaganiom nowoczesnej architektury, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej.

Subtelne przeszklone konstrukcje
System okienny Schüco AWS 75 PD.SI zwraca uwagę bardzo subtelnymi profilami o minimalnej widocznej szerokości 55 mm. Pozwala przy tym na wykonywanie skrzydeł rozwierno-uchylnych o bardzo dużych wymiarach nawet 1 x 2,5 metra lub np. 1,45 x 2,1 metra, które tworzą wielkoformatowe tafle szkła w filigranowych obramowaniach. Ultranowoczesny efekt estetyczny podkreślają zlicowane od wewnątrz ramy, pozbawione rozet klamki i lekko zaokrąglone krawędzie profili. Okno występuje w wielu wariantach montażowych - może być stosowane nie tylko pojedynczo, lecz także tworzyć pasma okien. Najszersze możliwości planowania transparentnej architektury zapewnia opcja płynnej integracji okna AWS 75 PD.SI z fasadami słupowo-ryglowymi Schüco. Bardzo efektownie zaprezentuje się szczególnie w połączeniu z systemem FWS 35 PD o tym samym panoramicznym designie. W powłokę można dodatkowo wkomponować nieprzezierne skrzydła wentylacyjne AWS 75 PD VV.SI o smukłym wyglądzie, które oprócz przeznaczenia praktycznego mogą pełnić funkcję powtarzającego się motywu dekoracyjnego na przeszklonej elewacji.

Doskonałe parametry użytkowe
Nowoczesna stolarka otworowa musi przede wszystkim zapewniać ochronę wnętrza budynku przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy włamaniem. Okna panoramiczne AWS 75 PD.SI spełniają te wymogi z nawiązką. Okno referencyjne wyposażone w typowy pakiet szybowy Ug=0,6 W/m2K uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,9 W/m2K zgodny z wymaganiami energooszczędności na 2021 rok. Specjalna konstrukcja niewidocznego odwodnienia zapewnia doskonałą wodoszczelność w klasie 9A. Dzięki zastosowaniu ukrytych okuć Schüco AvanTec SimplySmart możliwe jest wstawianie specjalnych, ciepłych pakietów szybowych o ciężarze aż do 160 kg. Oszklenie może posiadać przy tym grubość od 26 do 50 mm. Przy odpowiedniej konfiguracji okuć i pakietów szybowych okna osiągają optymalną klasę antywłamaniową RC2. Odporność na ingerencję podnoszą klamki okienne w wersji zamykanej na klucz. Rozwiązanie zapewnia ponadto efektywną ochronę akustyczną w klasie Rw do 46 dB.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego - od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »