Społeczeństwo » Społeczeństwo

Hausengel zakłada stowarzyszenie PflegeAllianz e.V.

W Niemczech wzrasta nieprzerwanie zapotrzebowanie na realizowaną w domu opiekę osób starszych lub niesamodzielnych. Niestety nie każdy może skorzystać z opcji opieki realizowanej w sposób kompleksowy.

Aby zaspokoić potrzeby rynku niemieckiego w tym zakresie, a także reprezentować i wspierać polskie opiekunki powstało stowarzyszenie PflegeAllianz e.V.

Pomimo 4,5 miliona osób sprawujących opiekę nad swoimi bliskimi w środowisku domowym, jest ich nadal za mało. W obecnych czasach starsi ludzie żyją często w pojedynkę, zmienił się model życia młodych ludzi, którzy w wielu przypadkach mieszkają w innych miastach, a tempo ich życia nie pozwala na przejęcie opieki nad schorowanymi członkami rodziny. W takich przypadkach zastosowanie znajdują usługi podmiotów zewnętrznych jak wykwalifikowane opiekunki lub usługi służb pielęgniarskich.

Odpowiednie świadczenie w odpowiednim czasie i miejscu.

Jednym ze statutowych celów organizacji pożytku publicznego PflegeAllianz jest podniesienie jakości usług realizowanych na rynku opieki. Prezes stowarzyszenia PflegeAllianz e.V. – Markus Oppel – realizuje ten cel przy czynnym udziale specjalistów z branży opieki. Jego zespół składa się z wykwalifikowanych opiekunek, m.in. z Polski, profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży medycznej oraz samodzielnie realizujących opiekę członków rodzin. Wspólnym celem tego zespołu jest zaciśnienie współpracy i jeszcze efektywniejsze świadczenie usług realizowanych na rzecz wymagających opieki osób. „Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w zawodzie pielęgniarza, osoby realizującej opiekę nad członkiem własnej rodziny jak i specjalisty w zakresie doradztwa w branży opieki zdaję sobie sprawę z możliwości branży, ale nawet zbyt dobrze znam również jej problemy i wyzwania. Rozwój i wprowadzenie konceptów pomocowych dla wszystkich uczestniczących w procesie opieki osób i instytucji jest bliskie mojemu sercu“ – wyjaśnia Marcus Oppel. „Planujemy wdrożenie regularnych spotkań informacyjnych, jak i wprowadzenie regionalnych programów wsparcia, dedykowanych zarówno rodzinom, jak i opiekunkom. Chcemy pełnić również rolę instytucji, który broniła będzie interesów opiekunek i podopiecznych. Nie boimy się wskazywać nieprawidłowości i dążyli będziemy do ich zmiany.“

Hausengel PflegeAllianz jest następstwem funkcjonującego już  wcześniej stowarzyszenia BDBK (Bundesverband der Betreuungskräfte e.V.), które dotychczas reprezentowało interesy tysięcy wschodnioeuropejskich opiekunek. Dotychczasowy prezes BDBK, ksiądz Paweł Pruszkowski, wstawił się w imieniu opiekunek m.in. przeciwko wykorzystywaniu, wyzyskiwaniu, nietolerancji, nieregularnym lub niewypłacanym wynagrodzeniom. Powstałe w 2016 roku PflegeAllianz rozbudowuje założenia BDBK oraz reprezentuje w dalszym ciągu jego cele i wartości, w tym wypracowane zasady Fair Care.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piotr Hausengel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »