Rozrywka » Rozrywka
Hedonist. Variété Show – na pomoc Ukrainie
Mamy dla Was trochę pozytywnej adrenaliny, nieco magii i wciągającą aurę tajemnicy. Brzmi zachęcająco? W naszym niezwykłym show gwarantujemy doznania teatralne, cyrkowe oraz muzyczne – mówi Patrycja Słomczyńska z Fundacji Fabryki Norblina. Takie właśnie jest show "Variété" - czyli "rozmaitości". To możliwość intensywnego spotkania z artystami z wielu niezwykłych dziedzin w jednym miejscu. Mroczna burleska, psychodeliczny performer z piekła rodem, zapierający dech w piersiach taniec w powietrzu, przyspieszająca bicie serca akrobatyka - to tylko niektóre ze sztuk, które będzie można zobaczyć w klimatycznych wnętrzach historycznej hali w Fabryce Norblina.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Całkowity zysk ze sprzedaży biletów na najbliższy show zostanie przekazany Fundacji Dobra Fabryka na pomoc Ukrainie. Mamy świadomość, że to kropla w morzu potrzeb - jednak jeśli wspólnym siłami możemy dać coś od siebie tym, którzy są w niewyobrażalnie trudnym momencie - zróbmy to! – dodaje P. Słomczyńska.
„Hedonist. Variété Show” to 4 wydarzenia, ponad 20 artystów i 120 lat doświadczenia scenicznego. Wśród gwiazd znajdują się między innymi zwycięzcy popularnego programu „Mam Talent” czy laureaci polskich i międzynarodowych konkursów.
Najbliższy spektakl już 20.03.2022 (niedziela) w Food Town w Fabryce Norblina.
Otwarcie bram o 19:00, start show o 20:00.
Zapraszają:
Fundacja Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych.
Wieczór poprowadzi Anna Dzilińska – producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka i lektorka.
Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu goingapp.pl:
https://goingapp.pl/wydarzenie/hedonist-variete-show-2/marzec-2022
Goście:
Michał Adam Góral
Tancerz, performer, młody choreograf. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. W latach 2016 - 2019 tancerz Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach "Anima Ardens" i "WaW - We are Woman". Występował na wielu festiwalach, m.in.: Tel Aviv Dance - Suzanne Dellal Centre w Izraelu, Festival OFF d’Avignon we Francji, Sziget Festival na Węgrzech. Jest autorem choreografii do teledysków m.in. dla Ralpha Kamińskiego, Baash, Wishlake, Łąki Łan, reklam i gry „Bound” oraz wystąpił w filmach - „Bare”, „Under the dress” reż. Alexander Vinogradov, „Holy Lands.” Reż. Amanda Sthers. We wrześniu 2021 roku miała miejsce premiera jego najnowszego spektaklu „BLUSH” wyprodukowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski.
https://instagram.com/michaumoves
Harpy Queen
Tajemnicza, zmysłowa, feministyczna, kreatywna i jedyna w swoim rodzaju. Niezwykłe kostiumy i historie, które tworzy, wywołują emocje, zmuszają do przemyśleń.
https://instagram.com/harpy.queen
Vincent Grotesque
Performer, Artysta Uliczny, tworzy własne kostiumy, scenografię, charakteryzację.
Zasłynął jako postać Diabła Krakowskiego, wygrał głośną sprawę sądową w walce z urzędnikami. Wraz ze swoim zespołem melorecytuje straszne bajki dla dorosłych i teksty z muzyką elektroniczną. Jego pokazy są mocno teatralne i psychodeliczne, zabierają widza w świat rodem ze snu... Przez dwa kolejne lata był zwycięzcą UFO - Ulicznego Festiwalu Osobliwości, jako wybraniec publiczności.
https://instagram.com/vincent_von_grotesque
Krzysztof Kostera
Absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Działa freelancersko jako artysta cyrkowy, performer boyleski. Występował na wielu imprezach i festiwalach w Polsce. Brał udział między innymi w spektaklach: "Pożar w Burdelu", a także w festiwalu sztuki cyrkowej "Inwazja Klaunów".
https://instagram.com/krzysztof_kostera_art
Paulina Rębajło aka Curly Hooper
Pasjonatka każdej formy ruchu. W występach łączy taniec, hula hooping, ogień, światło i dobrą zabawę. Od 5 lat tańczy z obręczami i bez, jej najnowszą pasją są wachlarze ogniowe. Oprócz tego chodzi po linie. Jej performerskie popisy można zobaczyć podczas festiwali – tj. “Wolne Emocje”, “Tribalanga Festival”, “FreeQ”, “FEST Festival”.
https://instagram.com/paulina_rebajlo
Piotr Denisiuk
Iluzjonista, finalista "Mam Talent!". Ma na koncie ponad 1500 pokazów na żywo w Polsce i Europie. Autor dwóch książek na tema iluzji. Pasjonat iluzji, od początku swej przygody związany z pokazami ulicznymi.
https://www.instagram.com/denisiuk.piotr/
Nasi performerzy:
MultiVisual - Kamil Dziliński, Michał Szałucho oraz Tomasz Piotrowski – zespół, który w swoich pokazach łączy sztukę cyrku współczesnego, iluzji oraz manipulacji z użyciem nowoczesnych rekwizytów multimedialnych. Tym razem pokażą manipulacje obręczami - dzięki umiejętnościom artystów chromowane obręcze ożywają na scenie, płynnie poruszając się w powietrzu, by za chwilę magicznie zawisnąć w przestrzeni. Zasłynęli pokazem, który zachwycił jurorów podczas castingu 5 edycji programu Mam Talent. Tu w innym wydaniu, po eksperymentach, walce, nauce siebie nawzajem i rekwizytu…
https://instagram.com/multivisual.pl
Marysia i Julian
Od kilku lat zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie. Jako Duet Marysia i Julian zostali Zwycięzcami programu Mam Talent (2019), laureatami I festiwalu sztuki cyrkowej OWACJE (2021) oraz finalistami konkursu etiud nowocyrkowych Cyrkulacje w Lublinie (2021).
https://instagram.com/marysiaijulian
Więcej Informacji:
Kamil Juszczyk
Fundacja Fabryki Norblina
Tel. 501 560 528
e-mail: kjuszczyk@theartmakers.pl
Współtwórcy - Kolektyw INC - to Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych - wciąga widzów w świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk typowych dla cyrku takich jak żonglerka czy akrobatyka z tańcem, elementami teatru i improwizacji, a także muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. W spektaklach nowo cyrkowych starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Zrealizowali wspólnie z Fundacją „Zakochana Warszawa”, Domem Kultury „Tu Praga” oraz Muzeum Pragi, 2. edycję Europejskiego Festiwalu Klaunady "Inwazja Klaunów". W pandemicznym czasie stworzyli wspólnie z innymi pasjonatami projekt “CyrkON” - pierwsze pełnometrażowe spektakle cyrkowe online w Polsce. W 2021 roku wystawili pierwszy wspólny spektakl na cyrkowym festiwalu - na Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo Artystycznym OFCA.
Fundacja Fabryki Norblina została powołana by kontynuować filantropijną i kulturalną spuściznę rodziny Norblinów i Wernerów. Kultura była obecna na terenie dawnych zakładów także po zakończeniu działania fabryki. Do 2016 roku funkcjonował tam Teatr Scena Prezentacje. Rolą Fundacji jest rozpowszechnianie znaczenia kultury, aktywizacja zdolnych, młodych artystów, wspieranie ich działalności, a także uświadamianie jak ważna jest ich otwartość na dialog i odwaga w kreowaniu wypowiedzi. Fundacja prowadzi program stypendialny Music MasterClass, gdzie wspólnie z autorytetami polskiej sceny muzycznej (Natalia Przybysz, Hania Rani, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Andrzej Smolik i Piotr Metz), pomaga młodym twórcom w rozwoju ich kariery artystycznej. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z warszawską Akademią Sztuk Pięknych w ramach konkursu „A nuż widelec” na plakaty prezentujące wyroby dawnej fabryki, a także w ramach „O(d)twórz dziwi” podczas której zespół studentów i absolwentów Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii stworzył artystyczną reinterpretację drzwi z dawnej fabryki. Fundacja czynnie inicjuje nowe, autorskie przedsięwzięcia artystyczne na terenie Warszawy.
Nadesłał:
beyondpr
|
Komentarze (0)