Motoryzacja » Samochody

Historia pojazdu - sprawdź ją zanim kupisz samochód!

Historia pojazdu - sprawdź ją zanim kupisz samochód!
Zobacz więcej zdjęć »
Posiadanie własnego samochodu to spore ułatwienie, dzięki któremu możemy nie tylko łatwiej dojeżdżać do pracy, ale również podróżować.

Nie da się jednak ukryć, że dla wielu z nas zakup nowego auta to wydatek, na który nie możemy sobie pozwolić.
Dlatego też wiele polskich rodzin decyduje się na zakup używanych samochodów, których cena jest niższa nawet o kilkadziesiąt procent. Wiąże się to jednak z ryzykiem zakupu auta skradzionego lub poważnie uszkodzonego w przeszłości. Na szczęście, istnieje prosty sposób, na jego zmniejszenie. Wystarczy bowiem sprawdzić historię pojazdu. W jaki sposób możemy to zrobić? Podpowiadamy!Numer VIN - niezbędny by poznać historię pojazdu

Aby zapoznać się z historią pojazdu musimy poznać numer VIN danego samochodu. Jest to indywidualny, składający się z 17 znaków numer, który stanowi “wizytówkę” pojazdu. Informuje nas o marce auta, jego cechach, kraju produkcji. To jednak nie wszystko. Ostatnie 8 cyfr numeru VIN to indywidualny numer każdego pojazdu, który służy do rejestrowania historii pojazdu.
Dzięki temu znając numer VIN możemy odwiedzić jedną z baz danych takich jak CarVertical. Wystarczy wpisać go w internecie aby otrzymać dostęp do historii pojazdu, która powie nam wiele o tym, czy dane auto jest warte zakupu.Gdzie szukać numeru VIN?

W zależności od marki auta numer Vin może znajdować się w różnych miejscach pojazdu. Są to między innymi progi od strony kierowcy, wewnętrzna strona przedniej ściany auta, okolice prawego amortyzatora, przegroda czołowa, prawe nadkole, a także lewa strona obudowy deski rozdzielczej. Zdarza się również, że numer VIN znajduje się na komorze silnika. Warto więc sprawdzić wszystkie te miejsca lub upewnić się w internecie gdzie powinniśmy szukać numeru w danym samochodzie.Co znajdziemy w historii pojazdu?

W historii pojazdu możemy znaleźć wiele niezwykle ważnych informacji na temat stanu technicznego auta oraz poprzednich właścicieli. Są to nie tylko dane techniczne dotyczące pojemności, rodzaju silnika, wagi i wymiarów auta, ale również informacje na temat przeglądów technicznych, aktualnego przebiegu auta oraz ewentualnych zdarzeń drogowych, w których samochód brał udział. Słowem, wszystko to, co może nam się przydać w ocenie technicznej stanu auta. Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu?

Z historią pojazdu, który zamierzamy zakupić warto zapoznać się z wielu powodów. Przede wszystkim po to, by upewnić się, że auto nie pochodzi z kradzieży. To jednak nie wszystko. Dzięki wnikliwej lekturze historii pojazdu możemy sprawdzić jego autentyczny przebieg, ewentualne awarie i problemy oraz zdarzenia drogowe, w których auto brało udział. Często bowiem okazuje się, że samochód sprzedawany jako bezwypadkowy w przeszłości brał udział w kolizji i był poważnie uszkodzony.

Podsumowując, każda osoba, która poszukuje samochodu powinna zachować czujność i nie wierzyć na słowo temu co mówi sprzedawca. Sprawdzenie historii pojazdu jest proste, nie zajmuje też wiele czasu. W zamian za to otrzymujemy pewność, że samochód, który zamierzamy zakupić jest bezpieczny i sprawny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »