Technologie » Telekomunikacja

Historia telefonu komórkowego

Historia telefonu komórkowego
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach ma go praktycznie każdy. Młodzi nie wyobrażają sobie bez niego życia, a starsi z każdym dniem dostrzegają coraz więcej jego zalet. Mowa oczywiście o telefonie komórkowym, który już dawno przestał być tylko i wyłącznie narzędziem do komunikacji.

Jak to się zaczęło?

Telefony samochodowe produkowane w latach siedemdziesiątych były bezpośrednim przodkiem dzisiejszego telefonu komórkowego. Prace nad tym rozwiązaniem trwały od połowy lat czterdziestych. Wówczas udało się rozwiązać problemy technologiczne i uruchomić seryjną produkcję. Zmiana sposobu myślenia o telefonie, jako o typowym urządzeniu do używania w domu czy biurze, była jak na tamte czasy rewolucyjna. I choć ówczesne telefony były na stałe zintegrowane z samochodem i ważyły razem z baterią około 40 kilogramów, to i tak był to ogromny krok naprzód.

Pierwszy telefon

Za pierwszy telefon komórkowy uważa się model Motorola DynaTAC 8000x, który wyprodukowano w 1973 roku. Ważył niemal 2 kg, ładował się 10 godzin i pozwalał na przeprowadzenie 30 minutowej rozmowy. Rozmiarami i wyglądem przypominał sporą cegłę. Choć zarejestrowano to urządzenie w urzędzie patentowym, jednocześnie trwały na świecie próby mające prowadzić do innych rozwiązań. Dotyczyły one przede wszystkim sieci, które byłyby w stanie poradzić sobie z globalnymi połączeniami.

Mała rzecz, a cieszy

Współczesne telefony komórkowe nazywane są smartfonami, ponieważ poza opcją prowadzenia rozmowy wyposażone są również w niezliczoną liczbę funkcji. Udogodnienia takie jak budzik, radio, dyktafon czy latarka nikogo w obecnych czasach już nie dziwią. Dziś, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, smartfonem możemy nawet zapłacić w sklepie. Większość użytkowników telefonów komórkowych poszukuje również sprzętu z jak najlepszym aparatem fotograficznym i dostępem do Internetu. Istotna jest także spora pamięć wewnętrzna urządzenia, która umożliwi nam pobieranie i instalowanie niezwykle popularnych i przydatnych w dzisiejszych czasach aplikacji mobilnych.

Preferencje zakupowe Polaków

Z badań wynika, że Polacy coraz więcej kupują w sieci. Nie tylko ze względu na oszczędność czasu, ale i korzystniejsze ceny. Spora grupa internatów chętnie kupuje w ten sposób sprzęt elektroniczny, w tym także telefony komórkowe. Decydując się na zakup przez Internet warto skorzystać wówczas z płatności odroczonej FerBuy. Dzięki temu możemy zamówić produkt, sprawdzić go i zapłacić w ciągu 14 dni bez żadnych dodatkowych kosztów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »