Rozrywka i wypoczynek » Sport

Hiszpańskie podium w zasięgu Ewy Bugdoł

Hiszpańskie podium w zasięgu Ewy Bugdoł
Zobacz więcej zdjęć »
Ewa Bugdoł wystartuje już 24 maja w międzynarodowych zawodach Bilbao Triathlon w Hiszpanii. Polka zapowiada walkę o podium!

 
Ewa Bugdoł jest obecnie najlepszą na świecie zawodniczką w triathlonie na dystansie długim, (4 km pływania, 130 km jazdy rowerem, 30 km biegu). W poprzednim sezonie znalazła się na pierwszym miejscu światowego rankingu ITU (International Triathlon Union). Niedawno wróciła z półrocznego pobytu w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowywała się do nowego sezonu. Jak podkreśla Polka, zimą w Denver panują bardzo dobre warunki do biegania i jazdy na rowerze.- W USA trenowałam znacznie więcej na świeżym powietrzu, dlatego że zima jest tam łagodniejsza i cieplejsza niż w Europie. Co więcej, miasto usytuowane jest 1700 metrów nad poziomem morza, z tego powodu jest tam mniej tlenu, a takich właśnie miejsc szukają zawodnicy. Łatwiej jest później startować i rywalizować na mniejszych wysokościach z uwagi na reakcje organizmu – wyjaśnia Ewa Bugdoł, która za granicą ćwiczyła także pływanie. - Za oceanem poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi miałam okazję rywalizować na basenie, biegając a także jeżdżąc na rowerze po pięknych górskich trasach – podsumowuje Ewa. 

W Stanach polska triathlonistka doskonaliła się pod okiem swojego szkoleniowca Grzegorza Zgliczyńskiego, z którym współpracuje od czerwca 2013 roku. - Do Denver pojechałam na zaproszenie trenera, który na bieżąco monitorował moje osiągnięcia i układał racjonalny plan zadań. Dzięki temu przez ostatnie pół roku, pomimo wyczerpujących ćwiczeń nie nabawiłam się żadnej kontuzji – podkreśla zawodniczka. sponsorowana przez RAFAKO S.A. - Jednak wyjazd nie byłby w ogóle możliwy bez wsparcia sponsora, firmy RAFAKO S.A. Z Raciborza. Triathlon jest drogim sportem. Dzięki współpracy z raciborską spółką mogę realizować swoje marzenia, ponieważ ten sport, to jest coś co kocham – dodaje.

Po powrocie z Denver Ewa Bugdoł aklimatyzowała się do polskich warunków. - Obecnie moje treningi wyglądają inaczej niż w Stanach. Trener wysyła mi tygodniowe plany treningowe przez Internet. Bez względu na odległość mój szkoleniowiec dba o to,  żebym była w odpowiedniej formie. Tym bardziej teraz, przed kolejnymi zawodami - dodaje sportsmenka, która 24 maja weźmie udział w międzynarodowych zawodach Bilbao Triathlon w Hiszpanii na dystansie 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21 km biegu. 
W hiszpańskich zawodach w triathlonie zobaczymy m.in. Natashę Schmidt, mistrzynię świata w podobnej dyscyplinie duathlonie (rower, bieg). - Będę walczyć o miejsce w pierwszej trójce, choć wyścig w Hiszpanii to dla mnie wielka niewiadoma. Zobaczymy. Jestem pozytywnie nastawiona, pełna energii i dobrze przygotowana do tego starcia. Jeżeli uda mi się stanąć na podium, będę bardzo zadowolona, bo zmierzę się tam ze znakomitymi zawodniczkami – zapowiada Ewa Bugdoł. 


* * *
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.


* * *
KONTAKT:
www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik. 
alekdandradik@adventure.media.pl 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »