Dom » Wnętrza

Homing - o życiu współczesnej pani domu

Homing - o życiu współczesnej pani domu
Zobacz więcej zdjęć »
Homing to trend, który ostatnimi czasy robi zawrotną karierę. Co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem? Otóż „Homing” to słowo zapożyczone do naszego języka pochodzące od angielskiego słowa „home” czyli dom.

Obecnie nie jest już modny clubbing czyli zabawa w gronie przyjaciół w klubach i pubach, ale właśnie homing czyli spędzanie czasu … w domowym zaciszu. Co łączy wszystkich, którzy podążają za modnym „homingiem”?  Przede wszystkim – miłość do domu i …  kuchnia. Ważna zwłaszcza dla kobiet, które zazwyczaj pełnią rolę strażniczki domowego ogniska. Dla współczesnych kobiet coraz częściej wspinających się po stromej drabinie kariery, dom i meandry sztuki kulinarnej to niezawodny sposób na relaks po stresujących godzinach w pracy.  Docenia to coraz więcej kobiet.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W dzisiejszych czasach praca w moim zawodzie jest bardzo absorbująca- mówi Marta, Project Manager w korporacji farmaceutycznej. Po pracy, w domu jestem zwykle o 18.30 i wtedy mam ochotę się wyciszyć i uciec od zadań i obowiązków dnia codziennego. Po powrocie lubię gotować- wtedy najbardziej się relaksuję. Jednym z moich ulubionych zajęć, gdy mam  dni wolne  jest również wyszukiwanie dodatków i gadżetów, za pomocą których zmieniam aranżację mojego domu. A kiedy chcę spotkać się ze znajomymi- to najczęściej zapraszam ich do siebie- przygotowuję wtedy przekąski, słuchamy muzyki lub oglądamy filmy- dodaje- wtedy mam wszystko czego mi trzeba, by miło spędzić wolny czas.

Współczesna pani domu uprawia homing – lubi wracać do domu, w którym otacza się pięknymi przedmiotami i wnętrzami, spełnia się w urządzaniu mieszkania i ceni trywialność domowych obowiązków, które pozwalają zapomnieć o stresie. Świetnie zorganizowana w pracy, stawia sobie i otoczeniu wysokie wymagania. Gotowanie i wszystko to, co z nim związane, staje się coraz bardziej modne, a posiadanie tejże umiejętności bardzo doceniane.  Wielką popularnością cieszą się więc designerskie i funkcjonalne kuchnie oraz wymyślne gadżety i akcesoria kuchenne. W kuchniach stosuje się coraz więcej inteligentnych rozwiązań typu: myślące szuflady (Torino, Mebel Rust), które wiedzą kiedy chcemy je otworzyć, a kiedy tylko oprzeć; okapy, których nie widać, bo ukryte są obok płyty grzewczej lub … w żyrandolu; gniazdka elektryczne w blacie czy sprzęt AGD skupiony w jednym miejscu i nieco wyżej, abyśmy nie musieli się … schylać. Dużą popularnością cieszą się też drobne gadżety i akcesoria kuchenne: zabawne fartuszki do gotowania, luksusowe designerskie garnki czy ekspresy do kawy. Coraz częściej wybieramy markowe kuchnie i kupujemy naczynia sygnowane przez najlepszych projektantów. Renomowani producenci mebli kuchennych – w tym Mebel Rust, coraz częściej zastrzegają też wzory, dzięki czemu mamy gwarancję, że zamówiona przez nas wymarzona kuchnia będzie w 100% niepowtarzalna i oryginalna. Minimalizujemy również ryzyko „wystąpienia” takiej samej kuchni u znajomych.

Czasy się zmieniają, kobiety razem z nimi, a my staramy się sprostać coraz bardziej wymagającym gustom i wymaganiom. Homing to bardzo ważne zjawisko, które wymaga – można powiedzieć - odpowiedniej oprawy kuchennej. Przestrzeń, funkcjonalność i możliwość wspólnego spędzania w niej czasu– to podstawowe kryteria, które musi spełniać kuchnia, żeby uczynić zadość współczesnym wymogom – opowiada Piotr Wnuk dyrektor firmy Mebel Rust - W kuchni Torino postanowiliśmy podzielić przestrzeń na kilka różnych stref, co pozwoliło na efektywne zaplanowanie przestrzeni wewnętrznej. Nie zapomnieliśmy o nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak gniazdko nablatowe, niewidoczny pochłaniacz zapachów w blacie czy punktowe oświetlenie na fotokomórkę. Poza tym, jak zwykle, postawiliśmy na estetykę, by tradycyjnie zapewnić komfort i chęć przebywania w danym wnętrzu. Dom jest naszym azylem, w którym chronimy się od zgiełku i codziennych obowiązków- dokładamy wszelkich starań, by nasze projekty stały się takim właśnie miejscem dla naszych klientów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamila Nowakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »