Kultura, sztuka » Kultura

Hotele Novotel przyjazne dzieciom – Zakończenie ogólnopolskiej akcji dobroczynnej

Hotele Novotel przyjazne dzieciom – Zakończenie ogólnopolskiej akcji dobroczynnej
Zobacz więcej zdjęć »
Zakończyła się kolejna charytatywna akcja sieci hoteli Novotel mająca na celu wsparcie wybranych placówek opiekuńczych.

W marcu, dzięki incjatywie pracowników przekazano 10. potrzebującym organizacjom mebelki pochodzące z kącików zabaw dla dzieci. Dodatkowo, zaproszono najmłodszych na specjalne odwiedziny w hotelach połączone z różnorodnymi atrakcjami.

Pracownicy hoteli Novotel w Polsce przekazali wyposażenie kącików zabaw  wybranym placówkom opiekuńczym oraz zaprosili podopiecznych do wspólnej zabawy. W każdym hotelu na najmłodszych czekały różnorodne rozrywki i niespodzianki. Personel pokazał dzieciom miejsca, do których normalnie żaden gość nie ma wstępu. Kuchnia, chłodnia, podziemne korytarze i windy towarowe, a także rozmowy z paniami pokojówkami czy szefami kuchni zrobiły na najmłodszych wrażenie, a także pokazały świat hotelu, jakiego wcześniej nie znały.

Każdy z hoteli przygotował dla małych gości specjalne animacje, gry i zabawy oraz pokazy filmów. W Novotel Warszawa Centrum gościły dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Józefowie k/Warszawy.  Miłośników piłki nożnej nie można było oderwać od konsoli Xbox 360, zaś dzięki Xbox Kinect, granie bez kontrolera i sterowanie całym ciałem dostarczyło wszystkim mnóstwo uciechy. Dodatkowo personel zorganizował dla dzieci karaoke, a szefowie kuchni, którzy przygotowali specjalny poczęstunek, zaprosili do wspólnego lepienia pierników. W hotelu Novotel Wrocław, goszczącym podopiecznych Stowarzyszenia „Razem z dzieckiem” we Wrocławiu, pracownicy zorganizowali uwielbianą przez dzieci zabawę – malowanie buziek. W Novotel Kraków Centrum najmłodsi goście z Maltańskiego Centrum Pomocy Dzieciom obejrzeli interaktywne przedstawienie teatralne, zaś w Novotel Gdańsk Marina największą atrakcją dla maluchów z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gdańsku, okazały się być pływanie i zabawy w hotelowym basenie. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało drobne upominki.

„To nie pierwsza tego typu akcja charytatywna organizowana przez pracowników hoteli Novotel. Od wielu lat wspieramy dzieci z ośrodków opiekuńczych na terenie całego kraju.  Po raz kolejny nasi pracownicy poświęcili swój czas i  zaaranżowali wydarzenie mające na celu pomoc lokalnym społecznościom.” – powiedziała Sabina Niewęgłowska, Brand Manager sieci Novotel w Polsce.

Lista obdarowanych placówek:

1.            Maltańskie Centrum Pomocy Dzieciom w Krakowie

2.            Świetlica Środowiskowa nr 5 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach

3.            Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym " Bądźcie z Nami " w Krakowie

4.            Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Józefowie k/Warszawy

5.            Dom Dziecka nr 9 w Warszawie

6.            Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Szczecinie

7.            Dom Dziecka w Gdańsku, ul. Brzegi 55

8.            Przedszkole nr 74 im. Misia Uszatka w Poznaniu

9.            Dom Dziecka nr 1 w Poznaniu, Rodzinny Dom Dziecka w Poznaniu

10.          Stowarzyszenie "Razem z dzieckiem"  we Wrocławiu

                                           ***

Novotel to marka hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Na świecie działa ich prawie 400 w 58 krajach, w tym 11 w Polsce. Doskonałe położenie w dużych miastach, centrach biznesu i atrakcyjnych miejscowościach turystycznych sprawia, że hotele Novotel to idealne miejsce dla każdego – turysty i osoby podróżującej w celach biznesowych, indywidualnie lub z rodziną. Novotel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek hotelowych na świecie. Należy do sieci Accor. W Polsce hotelami Novotel zarządza Grupa Hotelowa Orbis, której Accor jest głównym akcjonariuszem.

 

Orbis to największa w Polsce firma hotelowa, operująca siecią blisko 60 hoteli, które oferują 10,5 tysiąca pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis, Etap oraz Orbis Hotels, które gwarantują wysoką jakość usług w obiektach o standardzie od jednej do pięciu gwiazdek. W skład Grupy Kapitałowej Orbis wchodzi także firma Orbis Transport, zajmująca się krótko- i długoterminowym wynajmem samochodów.

Partnerem strategicznym Orbis jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, operujący 4 400 hotelami z ponad 500 tys. pokoi w 90 krajach. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all season/ibis Styles, Etap Hotel/ Formule 1/ibis budget, hotelF1 i Motel 6 a także związane z nimi Thalassa sea & spa i Lenôtre – gwarantują zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne. Accor zatrudnia 145 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia.

www.novotel.com

www.accorhotels.com

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kalinowska, Grupa Hotelowa Orbis, tel. 22 829 35 48; e-mail: agnieszka.kalinowska@accor.com

Paweł Bylicki, Public Dialog , tel. (+48) 535 055 705, e-mail: p.bylicki@publicdialog.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Public Dialog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »