Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

HOYA EnRoute - soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu

HOYA EnRoute - soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu
Zobacz więcej zdjęć »
Oferta soczewek okularowych Hoya powiększyła się właśnie o kolejną, niezwykłą pozycję – soczewki okularowe EnRoute, przeznaczone do bezpiecznego i komfortowego prowadzenia samochodu.

Produkty firmy od lat spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów oraz partnerów handlowych z branży optycznej, a zaawansowane konstrukcyjnie i technologicznie soczewki firmy Hoya nieprzypadkowo uznawane są za jedne z najnowocześniejszych na rynku. Nie inaczej jest w tym przypadku.

            Czas reakcji kierowcy w 90% zależny jest od wzroku – zatem im gorsza widoczność, tym wolniej reagujemy na zmieniającą się dynamicznie sytuację na drodze. Podczas prowadzenia samochodu nieustannie przenosimy wzrok na obiekty znajdujące się w różnej odległości, co powoduje przetwarzanie ogromnych ilości informacji przez nasz układ wzrokowy. Już to jest ogromnym wyzwaniem dla procesu akomodacji, a dodatkowo kierowca narażony jest na niebezpieczeństwa, związane z oślepiającym działaniem świateł reflektorów nadjeżdżających z przeciwka samochodów, odblasków od różnorodnych powierzchni (w tym między innymi mokrej jezdni), czy ostrego jasnego oświetlenia urządzeń znajdujących się we wnętrzu samochodu.  Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców, firma Hoya wprowadziła na rynek nowe soczewki, dedykowane zarówno osobom prowadzącym samochód okazjonalnie,  jak i zawodowym kierowcom.

W soczewkach EnRoute zastosowano specjalny filtr - Glare Filter, który przeciwdziała olśnieniu i selektywnie zatrzymuje światło niebieskie, co znacznie ogranicza rozpraszanie światła. Filtr ten łączy w sobie właściwości powłoki antyrefleksyjnej oraz powłoki poprawiającej jakość obrazu. Ogranicza efekt olśnienia, przede wszystkim dzięki redukcji wysokoenergetycznego światła widzialnego, emitowanego przez reflektory (LED i ksenonowe) samochodów, oświetlenie drogowe i urządzenia zamontowane wewnątrz auta. Zapewnia również znaczne ograniczenie dekoncentrującego odbicia światła oraz poprawę kontrastu i jakości widzenia przy słabym oświetleniu.

Soczewki EnRoute są dostępne zarówno w konstrukcji  jednoogniskowej jak i progresywnej (w dwóch wersjach: standardowej oraz EnRoute Pro). Oba warianty soczewek zapewniają wyraźne, komfortowe widzenie na dalsze odległości, deskę rozdzielczą, a także w lusterkach, ponieważ do ich produkcji wykorzystano najbardziej zaawansowane technologie firmy Hoya, zapewniające szersze pola widzenia, umożliwiające szybkie przenoszenie wzroku na różne odległości, a także gwarantujące doskonałą percepcję obrazu. Dodatkowo, soczewki EnRoute Pro, przeznaczone dla osób spędzających za kierownicą dużo czasu, wyposażone zostały w filtr podwyższający kontrast widzenia, zapewniający lepsze postrzeganie kolorów i jeszcze większe ograniczenie efektu olśnienia.

 

www.hoya.eu

 

Firma: Hoya Lens Poland

Produkt: Soczewki EnRoute

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KN
http://kobieta24.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »